اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمدعلی نکونام روز پنجشنبه در نشستی با معلمان بسیجی این استان افزود: توصیه می شود معلمان و قشر فرهنگی جامعه در عرصه انتخابات خود را گرفتار بازی های سیاسی نکنند و تنها در مسیر ولی فقیه حرکت کنند.
وی با اشاره به فعالیت های تبلیغاتی نامزدهای ریاست جمهوری تصریح کرد: درحالی که نقد سازنده و بیان زیبایی ها و نازیبایی های یک جامعه مفید است، اما اگر این فعالیت ها با نگاه حزبی و سیاسی انجام گیرد مخرب است.
نکونام، طراز انقلاب اسلامی را خدامحوری و دین محوری دانست و گفت: اقتضای ایمان آن است که با حرکت در مسیر ولی فقیه خود را از گرفتار شدن به فعالیت های حزبی و جناحی مصون نگه داشت.
امام جمعه شهرکرد ملاک انتخاب فرد اصلح در انتخابات را عمل گرایی در مسیر حق دانست و افزود: نباید به ظاهر رفتار و کلام افراد توجه کرد، بلکه باید اعمال فرد و حرکت وی در مسیر ولی فقیه را ملاک انتخاب قرار داد.
نکونام با انتقاد از وجود کاستی ها و مشکلاتی که در کشور وجود دارد، اظهار کرد: انقلاب اسلامی فرصت خوبی را در اختیار کارگزاران و مردم قرار داده تا در این فضا بتوانند در جهت هرچه بیشتر رشد و تکامل جامعه گام بردارند.
وی، تقویت اراده همراه با بصیرت را گام مهمی در جهت رفع مشکلات جامعه دانست و افزود: مشکل بزرگی که در جامعه امروز وجود دارد، ناتوانی در شناخت مسیر الهی است که باید در این خصوص مجاهدت های بیشتری انجام گیرد.
معاون پژوهش اداره کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست از برگزاری 30 برنامه محوری ویژه گرامیداشت هفته معلم در استان خبر داد و گفت: نواختن زنگ سپاس معلم در تمام مدارس استان، تجلیل از معلمان برتر، دیدار با ائمه جمعه و برگزاری برنامه های فرهنگی از جمله این برنامه ها به شمار می رود.
شهیاز اسماعیلی با اشاره به نقش فرهنگیان در عرصه های مختلف نظام خاطرنشان کرد: حضور مستمر فرهنگیان در عرصه های مهم کشور از جمله سالهای دفاع مقدس موتور محرکه انقلاب اسلامی بوده است.
به گزارش ایرنا، سالروز شهادت علامه شهید مرتضی مطهری به عنوان روز معلم نامیده شده است و در این هفته یاد و خاطره این شهید و معلمان شهید با اجرای برنامه های مختلف گرامی داشته می شود.
خبرنگار: خاطره حسین زاده**انتشار: جهانبخش صفری
7363/6021
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.