اخبار مرتبط

علی کاظمی باباحیدری عصر یکشنبه پس از تصویب لایحه بودجه سال 96 در صحن مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با ایرنا افزود:بودجه چهارمحال و بختیاری از دو هزار و 500میلیارد ریال به پنج هزار و 90میلیارد ریال در سال 96 افزایش یافته است.
وی تصریح کرد: بودجه استانهای مختلف کشور در سال 96 افزایش چشمگیری داشته است که بودجه چهارمحال و بختیاری از رشد مطلوبی برخوردار است.
وی گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اکثریت آرا بودجه 11 میلیون و 527 هزار میلیارد ریالی سال 96 کل کشور را تصویب کردند و این بودجه توجه ویژه ای به استانهای کشور دارد.
عضو هیات رئیسه کمیسیون تلفیق بودجه 96 افزود:بودجه سال 96 از ویژگی ها مهمی برخوردار است که تکمیل و بهره برداری از طرح های نیمه تمام عمرانی از مهمترین این ویژگی هاست.
به گفته وی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این بودجه از صندوق توسعه ملی حمایت کردند و میزان برداشت دولت در بودجه سال اینده را از محل صندوق توسعه ملی 30 درصد تعیین کردند.
کاظمی اظهار کرد: شفافیت در درآمدها یکی دیگر از ویژگی ها بودجه سال 96است که به تصویب مجلس رسید و براساس این شفافیت تمامی درآمدهای دولت به صورت شفاف اعلام می شود.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت:بودجه آموزش و پرورش برای سال 96 حدود 3هزار میلیارد تومان رسید که با تقدیر وزیر آموزش و پرورش از نمایندگان حامی این بودجه همراه شد.
کاظمی اظهار کرد: بودجه ورزشی کشور نیز از رشد مطلوبی برخوردار شده است به گونه ای که این بودجه ورزش و جوانان یک هزار و 400میلیارد تومان افزوده شد و همچنین نمایندگان بر پرداخت وام 10میلیون تومانی به زوجین برای سال آینده نیز موافقت کردند.
وی گفت: برای آبرسانی به روستاها نیز 990میلیارد تومان در بودجه 96 پیش بینی شده است که بخشی از این اعتبار در مناطق روستایی چهارمحال و بختیاری نیز هزینه خواهد شد.
به گفته وی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اختصاص 990 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه شبکه آبیاری نوین بخش کشاورزی در بودجه 96 موافقت کردند.
کاظمی گفت: با تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی سهم قیر رایگان در کشور برای بهسازی و نوسازی جاده ها و معابر عمومی از دو میلیون تن به 4میلیون تن افزایش یافت.
وی افزایش نیافتن قیمت حامل های انرژی از جمله بنزین و معافیت های مالیاتی را از ویژگی های بودجه سال 96 عنوان کرد و گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر افزایش نیافتن حامل های انرژی در سال 96 تاکید کردند و این حامل ها در سال آینده افزایش نمی یابد.
به گزارش ایرنا، پس از تصویب لایحه بودجه سال 96 در مجلس شورای اسلامی ، شورای نگهبان نظر خود را درباره این لایحه اعلام می کند.
رییس جمهوری اسلامی ایران لایحه بودجه سال 1396 کل کشور را چهاردهم آذرماه 95 تقدیم مجلس کرد.
خبرنگار: محمود رئیسی
2097

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.