• کدخبر: 1300189
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری  به نقل از وب دا، سید راشد جزایری با بیان اینکه در استان نیز مشابه کشور در حال حاضر آنفولانزای نوع A N۱H۱ شیوع بیشتری دارد افزود: هم اکنون ۸۹ مرکز بهداشتی و درمانی، بیمارستان و پایگاه به طور مرتب میزان مراجعات را به مرکز بهداشت استان گزارش می نمایند.
به گفته وی، در سال جاری ۱۵۰ هزار و ۲۵۶ مراجعه مرتبط با آنفولانزا به مراکز صوررت گرفته است که از این تعداد ۶۳۱ مورد شبه آنفولانزا بوده است.
وی تصریح کرد: از این تعداد ۱۸۳ نفر بستری شده اند و با انجام نمونه گیری از ۱۷۶ نفر و ارسال به آزمایشگاه، بر اساس نتایج واصله آزمایش ۵۷ نفر مثبت گزارش شده است.
جزایری بیشترین افراد درگیر بیماری را افراد زیر ۱۴ سال و بالای ۵۵ سال عنوان کرد و افزود: خوشبختانه تاکنون مورد فوتی ناشی از آنفولانزا بصورت اختصاصی نداشته ولیکن ۴ مورد فوتی به علت بیماری های زمینه ای قلبی، کلیوی و دیابت داشته ایم.
رئیس مرکز بهداشت استان با تاکید بر لزوم رعایت نکات بهداشت فردی همچون شستشوی مرتب دست ها، فاصله گرفتن از افراد دچار بیماری های حاد تنفسی و داشتن استراحت کافی افراد بیمار، به ارائه آموزش های لازم در مراکز محیطی و تجمعی مانند مدارس و پادگان ها اشاره داشت.
وی، ضمن توصیه انجام واکسیناسون آنفولانزا در گروه های هدف شامل: کودکان، سالخوردگان، افراد دارای نقص سیستم ایمنی و ... اظهار داشت: برای کلیه افراد بستری داروی اختصاصی زیر نظر متخصصین تامین گردیده و جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.

46

انتهای پیام

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
  • کدخبر: 1300189
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.