اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا در این بیانیه که روز پنجشنبه یک نسخه از آن در اختیار ایرنا مرکز شهرکرد قرار گرفت آمده است:ضمن گرامی داشت میلاد با سعادت سرور آزادگان جهان حضرت سیدالشهدا علیه السلام و«روزپاسدار» و عرض تبریک وخدا قوت به تمامی سبزپوشان عزیز سپاهی، مدافعان مکتب الهی ،راهیان خط سرخ شهادت، پیروان راستین امامت، حافظان غیور ولایت که خار چشم دشمنان اسلام بوده و هستند.
این بیانیه می افزاید : دولت مردان آمریکا یک بار دیگر برای جلب نظر صهیونیست ها، اقدام نابخردانه ای انجام داده و سپاه پاسداران را به عنوان گروه تروریستی اعلام کرد. خدارا شاکریم که بازهم کاخ سفید باحماقت خود زمینه انسجام بیش از پیش اقشار مختلف را در ایران اسلامی فراهم کرد.
در ادامه آمده است : آمریکا سبب خیر شدکه: نمایندگان مجلس شورای اسلامی از طرف همه مردم لباس سبز سپاه را برتن نموده و در امر وحدت و یک صدایی، چه صحنه زیبایی بیافرینند و زیباتر این که هر ایرانی با وجود این همه مشکلات اقتصادی و گرفتاری ناشی از سیل و شیطنت دشمنان، از جای جای میهن اسلامی در فضای مجازی اعلام کند « من هم سپاهی ام» و یا جوانان فوج فوج به کمپین میلیونی حمایت از سپاه بپیوندند؛ همچنین سایر قوای کشور با جدیت پشتیبانی خود را از سپاه اعلام کنند و رئیس جمهور محترم اینگونه علیه آمریکا موضع گیری نمایند.
این بیانیه ادامه می دهد: آمریکا سبب خیر شدکه: توجه و گرایش بین المللی بخصوص حمایت ملت های منطقه از سپاه پاسداران افزایش یابد و محبوبیت این ارتش الهی دو چندان گردد و بیش از پیش قدردان نقش سپاه در متلاشی کردن مجموعه تروریستی قدرتمندی همچون داعش جنایتکار و خون خوار باشند .
در ادامه ذکر شده است : آمریکا سبب خیر شد که: پوشالی بودن قدرت استکبار زودتر برملا شود چون ازترس مقابله به مثل جرأت هیچ حرکتی را ندارد و از سوی دیگر میداند شیشه عمر اسرائیل غاصب دردستان قدرتمند سپاه پاسداران است، لذا این حماقت موجب انزوای بیشتر آمریکا خواهد شد.
این بیانیه می افزاید : اوج بی تدبیری ترامپ، شائبه دیوانگی او را رقم زده است به طوری که بسیاری از مردم جهان وی را دیوانه می دانند یا معتقدند خود را به دیوانگی زده است. وحتی کار به جایی رسیده که تعدادی از سیاستمداران و تئوریسین های آمریکا نظیر «کیسینجر» نیز آن کشور را در حال فروپاشی و اضمحلال می بینند و زیرساخت‌های آن را به سمت ویرانی ارزیابی می‌کنند. نمونه هایی از بی خردی ترامپ به شرح زیر یاد آوری می گردد:
1- خروج از نهادها و سازمان های بین المللی نظیر شورای حقوق بشر سازمان ملل، یونسکو، پیمان مهاجرتی سازمان ملل، پیمان تجاری فرا آتلانتیک، توافقنامه آب و هوایی پاریس
2- خروج از برجام که موجب همبستگی در ایران و بروز اختلاف یا حداقل زمینه اختلاف آمریکا با اروپا گردید.
3- برخورد مغرورانه و غیر محترمانه با سران کشورهای مختلف که طبعاً روابط آنها را تحت الشعاع قرار می دهد.
4- افزایش تعرفه واردات به آمریکا که موجب جنگ اقتصادی با چین و حتی کشورهای هم پیمان اروپا شد
5- سیاست مهاجرتی ترامپ که برگ ننگینی در تاریخ آمریکاست (مثلاً جدایی هزاران کودک از والدین شان)
6- اعلام داشتن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی؛ متعلق دانستند بلندی های جولان به رژیم صهیونیستی و بالاخره تروریسم دانستن سپاه پاسداران
لذا مجمع نیروهای انقلابی استان چهارمحال و بختیاری ضمن محکوم نمودن اقدام خصمانه کاخ سفید، حق واکنش متناسب و مقابله به مثل را برای جمهوری اسلامی ایران محفوظ می داند و به حول و قوه الهی آمادگی خود را برای جانفشانی در این راه و حمایت همه جانبه از سپاه مقتدر پاسداران اعلام می دارد.
ه گزارش ایرنا ، رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که واشنگتن، سازمان سپاه را یک سازمان تروریستی خارجی در نظر گرفته است.
شورای عالی امنیت ملی ایران نیز در واکنش به این اقدام آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد: این شورا ضمن محکومیت شدید اقدام غیرقانونی و خطرناک ایالات متحده آمریکا در قراردادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست «سازمان‌ های تروریستی خارجی»، این اقدام بی‌ اساس را خطر عمده ‌ای برای صلح و امنیت منطقه ‌ای و بین ‌المللی و نقض آشکار قواعد آمره حقوق بین ‌الملل و منشور ملل متحد می‌ داند.
همچنین براساس این بیانیه، جمهوری اسلامی ایران در اقدام متقابل در برابر اقدام غیرقانونی و نابخردانه امروز آمریکا اعلام می ‌نماید، رژیم ایالات متحده آمریکا را «دولت حامی تروریزم» و «فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به سنتکام» و تمامی نیروهای وابسته به آن را «گروه تروریستی» می ‌داند.
2097
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.