اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، محمد اسلامی سه شنبه شب در پایان سفر به شهرکرد در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این طرح به عنوان یکی از اولویت های راه آهن کشور مطرح می باشد و امید است این طرح زودتر اجرایی شود.
بگفته وی، مطالعات خط راه آهن اصفهان - اهواز بزودی تکمیل می شود تا بتوان از محل تامین فاینانس برای این طرح ترانزیتی یک سرمایه گذار انتخاب کرد.
به گزارش ایرنا، بخشی از طرح راه آهن اصفهان - اهواز در استان چهارمحال و بختیاری اجرا خواهد شد.
وی همچنین گفت: سیلاب ها 12 هزار کیلومتر از راه های اصلی و فرعی در 6 هزار و 800 نقطه از کشور را دچار آسیب کرده که میزان خسارت های این بخش 30 هزار میلیارد ریال است.
وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: دولت برای جبران این خسارت ها، اعتبارات لازم را درنظر خواهد گرفت و اولویت اصلی، بهسازی راه های روستایی است که مسدود شده بودند.
وی گفت: محور خرم آباد - پلدختر دیگر قابل بازسازی نیست و باید جاده جدید بواسطه آنکه نمی توان این جاده را از کنار رودخانه عبور داد و از سویی زمان بر نیز هست، احداث شود، اما در حال حاضر یک گذرگاه موقت ایجاد خواهد شد تا در بلند مدت یک جاده جایگزین با حفر تونل احداث شود.
اسلامی یادآور شد: در سیلاب اخیر چهارمحال و بختیاری 5 هزار و 990 میلیارد ریال خسارت به این استان وارد شده است.
وی گفت: تکمیل زیرساخت های استان در یک برنامه مدون در سال جاری اقدام خواهد شد و در دولت نیز مورد بررسی قرار گرفته است.
اسلامی بیان داشت: طرح های راه و خدمات زیربنایی در چهارمحال و بختیاری در بودجه 98 نیز لحاظ شده و طرح های ترانزیتی شهرکرد به لردگان و شهرکرد به شلمزار نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.
وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به سوال ایرنا درباره پایان بخشیدن به طرح مسکن مهر نیز گفت: دولت در حال اتمام طرح های نیمه تمام در این بخش است.
به گزارش ایرنا، وزیر راه و شهرسازی به عنوان نماینده دولت برای بررسی خسارت سیل اخیر به چهارمحال و بختیاری سفر کرد.
2097/6021
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.