اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، بدنبال اعلام گزارش های مردمی و همچنین طبق مشاهدات عینی خبرنگار ایرنا، بارش رگباری باران در ساعتی از بعد از ظهر روز شنبه ، موجب آب گرفتگی معابر شد.
موج سوم بارش های بهاری در چهارمحال و بختیاری از روز جمعه شانزدهم فروردین در استان آغاز شد.
در پی بارندگی ها، محدوده چهارراه تا میدان ابوعلی سینا به سمت جنوب شهر، میدان آیت الله دهکردی (فلکه دانشگاه)، میدان قدس، میدان انقلاب، میدان 12 محرم (فلکه آب) بلوار آیت الله کاشانی محدوده چهار راه طالقانی تا چهارراه 12 محرم (هواپیمایی)، خیابان کودک، بلوار حافظ شمالی، بلوار آیت الله طالقانی دچار آبگرفتگی شد.
معاون خدمات شهری و دبیر ستاد حوادث شهرداری شهرکرد در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: شدت بارندگی ها، شرایط توپوگرافی و شیب بالای شهر باعث پرش آب و خروج آن از جوی و جدول در هنگام بارندگی می شود.
محمدرضا محمدیان تاکید کرد:برخی از افراد زباله ها و ضایعات خود را درون معابر، جوی و جدول می ریزند که موجب می شود هنگام بارندگی مسیر این جدول ها بسته شود.
وی افزود: برخی ساکنان شهرکرد هم پل هایی مقابل درب منازل مسکونی خود احداث کرده اند که باعث تنگی یا مسدودی جوی و جدول و سپس جاری شدن آب روی آسفالت در هنگام بارندگی ها می شود.
محمدیان تصریح کرد: رها کردن پلاستیک، بطری و زباله های دیگر در جوی و جدول و زیر برخی از پل ها را می توان از اصلی ترین عوامل جاری شدن آب ناشی از بارندگی در خیابان ها شهرکرد و گرفتگی معابر مرکز چهارمحال و بختیاری اعلام کرد.
به گزارش ایرنا، پیشتر نیز شهردار شهرکرد در خصوص وضعیت جوی و جدول خیابان های شهرکرد به خبرنگار ایرنا گفت: در 8 سال گذشته حدود 200 میلیارد ریال از محل اعتبارات مدیریت بحران، ملی، استانی و شهرداری برای اجرای مسیل جنوب شهر هزینه شده است.
براساس پیش بینی سازمان هواشناسی موج سوم بارش ها از جمعه هوای چهارمحال و بختیاری را تحت تاثیر قرار داد و تا عصر روز شنبه این سامانه به اوج فعالیت خود رسید.
براساس این گزارش برای 48 ساعت آینده 40 تا 60 میلیمتر بارش در ایستگاه کوهرنگ پیش بینی می شود.
شهرکرد مرکز چهارمحال و بختیاری 200 هزار نفر جمعیت دارد.
7362
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.