اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، شعر و ادبیات در چهارمحال و بختیاری از جایگاه و پیشنیه خوبی برخوردار است و گواه آن وجود شاعران بلندآوازه معاصر همچون عمان و دهقان سامانی و پژمان بختیاری است.
در این استان همچنین شاعران جوان بسیاری تربیت شده که در عرصه ملی و جشنواره های ادبی موفق به کسب رتبه های برتر شده اند.
مرجان بیگی فر یکی از این شاعران توانمند استان است که توانست امسال جایزه کتاب سال غزل را از آن خود کند.
وی که متولد سال 70 در شهر بروجن است در خانواده ای هنرمند تربیت یافته و از کودکی به همراه مادر خود که شاعر بوده است به جلسات و نشست های شعرخوانی می رفته و از همان جا به شعر و ادبیات علاقمند می شود.
بیگی فر پس از ورود به دانشگاه بطور جدی شعر و ادبیات را دنبال می کند و با حضور در جشنواره های ادبی و کسب مقام های برتر برای ادامه این مسیر مصمم تر می شود تا اینکه در سال 97 با حضور در رقابت جایزه کتاب سال غزل موفق به کسب تندیس و عنوان کتاب سال می شود.
این شاعر جوان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در خصوص چگونگی حضور و موفقیت خود در این رقابت، گفت: برای کسب عنوان کتاب سال غزل 200 عنوان کتاب به رقابت گذاشته شد و من هم با کتاب «برف و برنو» در این رقابت ها شرکت کردم که 43 اثر در مرحله اول انتخاب و پس از آن 7 کتاب به مرحله نهایی رسیدند و با داوری 7 نفر در نهایت کتاب من برترین کتاب سال در حوزه غزل معرفی شد.
مرجان بیگی فر افزود: کتاب غزل «برف و برنو» با مجموع 24 شعر در 48 صفحه امسال به چاپ رسید و در نمایشگاه کتاب تهران رونمایی شد.
وی به فضای حاکم بر این کتاب اشاره کرد و گفت: کتاب برف و برنو که مضمون اجتماعی دارد در بستر فضای بومی با گویش فارسی معیار به فرهنگ بومی و طبیعت استان و سایر موضوعات متفرقه پرداخته است.
بیگی فر با تاکید بر توجه بیش از پیش به ظرفیت جوانان استان در عرصه شعر و ادبیات، اظهار داشت: گفته می شود چهارمحال و بختیاری قطب غزل سراهای بانو در کشور است اما آنطور که شایسته است به این ظرفیت توجهی نمی شود.
این شاعر جوان بروجنی با بیان اینکه امروز دیگر شعر و ادبیات هنر اول شناخته نمی شود، افزود: بیشتر توجه ها بر هنرهایی همچون موسیقی و سینما معطوف شده و این موضوع مسئولان را از توجه به حوزه شعر و ادب تا حدی غافل کرده است.
بیگی فردر عین حال از حمایت های حوزه هنری در شکوفایی استعدادهای جوان در استان گفت و افزود: حمایت های دلسوزانه این نهاد به شاعران و هنرمندان جوان دلگرمی و انگیزه می دهد.
وی خاطرنشان کرد: بی شک اگر به ظرفیت های موجود استان در عرصه شعرو ادب توجه بیشتری شود جوانان و نوجوانان هنرمند استان افتخارات و موفقیت های بیشتری کسب می کنند.
7363/6021
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.