اخبار مرتبط

حسن رحمانی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا، تعداد کلنی های زنبور عسل این استان را 150 هزار کلنی اعلام کرد و افزود: به دلیل شرایط آب و هوایی مستعد با توجه به بارش های اخیر و به شکوفه نشستن بادامستان های سامان و بن، این کوچ از نیمه نخست فروردین ماه آغاز شده است.
وی یادآور شد: انتقال کلنی زنبورستان ها به مناطق باغی استان در فصل گل و شکوفه، گرده افشانی باغات را موجب خواهد شد.
مدیر طیور و زنبور عسل سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: وجود شرایط مستعد آب و هوایی این استان در فصل بهار باعث بهبود رشد جمعیت کلنی ها و تکثیر زنبور می شود.
رحمانی، میزان عسل تولیدی استان در سال گذشته را یکهزار و 200 تن ذکر کرد و گفت: با توجه به مرغوبیت و کیفیت منحصر به فرد عسل منطقه، بخشی از محصول تولیدی به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می شود.
وی تصریح کرد: تنها 20 درصد از کلنی های عسل استان زیر پوشش بیمه قرار دارد که احتمال خسارت های سنگین با توجه به حوادث طبیعی، وزش باد، سیلاب دور از انتظار نیست.
رحمانی، از پرداخت یارانه دولت برای بیمه هر کندوی عسل برای زنبورداران واجد شرایط خبر داد و تاکید کرد: با توجه به بارش های سیل آسای اخیر، خسارت ناشی از سیلاب به زنبوردان طبق برآورد کارشناسان در کمترین زمان ممکن پرداخت خواهد شد.
به گزارش ایرنا، بیش از یکهزار و 270 بهره بردار در بخش زنبورداری چهارمحال و بختیاری فعالیت دارند.
6199/6021
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.