اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، اسحاق جهانگیری روز شنبه هنگام برگزاری نشست هماهنگی ستاد مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری در تماس با اقبال عباسی، در جریان روند آمادگی استان برای مقابله با سیلاب ها قرار گرفت.
معاون اول رئیس جمهوری در این تماس ، با قدردانی از تلاش های ستاد مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری، بر آمادگی 100درصد تجهیزاتی و نیروی انسانی در خصوص بحران بارندگی پیش رو تاکید کرد.
استاندار چهارمحال و بختیاری نیز در این تماس اعلام کرد: ستاد مدیریت بحران برای موج دوم بارش ها آمادگی لازم را دارد.
اقبال عباسی افزود: در این زمینه دو معاون استاندار برای مدیریت، در دو کانون اصلی بحران بارندگی استان شامل کوهرنگ و لردگان به صورت ویژه مستقر خواهند شد.
استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: تمامی ماشین آلات بخش دولتی و خصوصی در زمان بحران در اختیار فرمانداران است و فرمانداران نیز با تمام توان در ستادهای مدیریت بحران شهرستانها حضور دارند.
رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری اظهار داشت : برای مقابله با هرگونه حوادث احتمالی ناشی از بارش های پیش رو نسبت به شناسایی ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز بخش های دولتی و خصوصی در شهرستان های استان اقدام تا در صورت نیاز بکارگیری شود.
به گفته وی، ستاد مدیریت بحران در این زمینه حق دارد از دستگاه های دولتی و بخش خصوصی امکانات لازم برای مقابله با بحران را دریافت و به محل بحران اعزام کند.
به گفته وی ، باید با مدیریت صحیح، روستاهایی که در معرض رانش زمین و خطر سیلاب قرار دارند، جابه جا شود تا جان انسان ها به خطر نیفتد.
به گزارش ایرنا، بدنبال بارش های سیل آسای هفته گذشته 4 هزار میلیارد ریال خسارت به بخش های مختلف این استان وارد شد.
موج دوم بارش ها در هفته جاری ساعت 3 بامداد دوشنبه پیش بینی شده است.
براساس پیش بینی سازمان هواشناسی موج دوم بارش های سیل آسا از اواخر یکشنبه 11 فروردین 1398 تا صبح سه شنبه 13 ماه جاری در چهارمحال و بختیاری رخ می دهد.
میانگین بارش برای چهارمحال و بختیاری بیش از 100 میلیمتر به مدت 48 ساعت پیش بینی شده که شدت آن برای برای روز دوشنبه پیش بینی شده است.
در موج نخست بارش های سیل آسا در چهارمحال و بختیاری بیشترین بارش در شهرستان کوهرنگ یه میزان 283 میلیمتر ثبت شد.
2097
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.