به گزارش ایرنا، استاندار چهارمحال و بختیاری در این آیین با تبریک روز زن و انتصاب یک مدیر زن برای حوزه آموزش و پرورش استان گفت: زنان به عنوان نیمی از جمعیت استان باید در پست های مختلف به جامعه خدمت رسانی کنند.
اقبال عباسی افزود: 8 گزینه برای مدیریت آموزش و پرورش از سوی نمایندگان و استاندار مطرح بود که در نهایت خانم فرحناز قائد امینی بعنوان مدیرکل آموزش و پرورش استان انتخاب شد.
وی به موفقیت های مدیران پیشین آموزش و پرورش در حوزه سخت افزاری اشاره کرد و گفت: مدیریت جدید باید علاوه بر فعالیت در این حوزه در حوزه نرم افزاری نیز تلاش بیشتری داشته باشد.
عباسی افزود: زنان شایسته و فعال در استان زیاد هستند و باید از این ظرفیت در حوزه های مختلف برای دستیابی به توسعه همه جانبه استفاده کرد.
وی در ادامه بر همکاری مسئولان برای بهبود وضعیت نظام آموزش و پرورش تاکید کرد.
نماینده مردم شهرستان شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی نیز با تبریک میلاد حضرت زهرا (س)انتصاب یک زن بعنوان مدیرکل آموزش و پرورش استان چهارمحال وبختیاری را به فال نیک گرفت.
اردشیر نوریان تغییر و تحول را امری بدیهی و قابل پذیرش عنوان کرد و گفت: نفس جابه جایی و تغییر و تحول حرکت رو به جلوست که امید است با تغییر مدیریت آموزش و پرورش استان شاهد تحول جدی در این حوزه با همکاری فرهنگیان باشیم.
وی بر کارکرد نظام آموزشی بر تربیت نیروها و توسعه همه جانبه کشور تاکید کرد و افزود: اگر کاستی و عیبی در جامعه و مدیریت ها باشد به نظام آموزشی باز می گردد.
نوریان به بد اخلاقی ها و مشکلات فرهنگی حاکم بر جامعه اشاره کرد و گفت: با تغییر در نظام آموزشی می توان از این بداخلاقی ها جلوگیری کرد.
وی به کمرنگی جایگاه فرهنگ در کشور گریزی زد و تاکید کرد: باید جایگاه فرهنگ از آموزش و پرورش شروع شود،
زیرا کارکرد فرهنگ در حوزه های مختلف از دوران ابتدابی آغاز می شود.
مدیرکل وقت آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری نیز با اشاره به جمعیت 15 هزار نفری فرهنگیان استان و 202هزار نفری دانش آموزی گفت: با تلاش فرهنگیان طی سال های بد اقتصادی کشور، فعالیت های خوبی در حوزه آموزش و پرورش انجام شد.
بهروز امیدی افزود: در طول 44 ماه خدمت در حوزه آموزش و پرورش موفقیت‌های خوبی در سطح کشور کسب کردیم که در بحث سواد آموزی در سال 94 رتبه 28 کشوری را داشتم که از سال گذشته تاکنون رتبه برتر را در کشور کسب کردیم.
وی اظهار داشت: پوشش تحصیلی در مقطع ابتدایی استان با وجود پراکندگی به مرز بالای 90 درصد رسیده و جزو استان های برتر در پوشش تحصیلی هستیم.
به گزارش ایرنا، در این آیین از زحمات بهروز امیدی تقدیر و فرحناز قائد امینی به عنوان مدیر کل آموزش و پرورش استان چهارمحال وبختیاری معرفی شد.
7360/6021
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.