اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، محمود حجتی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران چهارمحال و بختیاری افزود: ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی در حوزه کشاورزی دستاوردهای بسیاری کسب کرد تا زمینه را برای استقلال و خودکفایی کشور در حوزه مواد غذایی فراهم کند.
وی با اشاره به رشد 20 برابری تولید محصولات باغی در کشور، تصریح کرد: در حوزه تولید گوشت طیور نیز از 160 هزار تن در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی با رشد 12 درصدی به بیش از 2 میلیون تن رسیده است.
وزیر جهاد کشاورزی همچنین از صادرات 650 میلیون دلار مواد لبنی طی سالجاری خبر داد و گفت: تولید پنیر در کشور از 2 هزار و 500 تن در سال 56 به 10 میلیون و 500 هزار تن افزایش یافته است.
حجتی خاطرنشان کرد: تولید شیلات نیز پس از پیروزی انقلاب اسلامی با رشد قابل توجه از 50 هزار تن به یک میلیون و 100 هزار تن رسیده است.
وی، استقلال در تولید مواد غذایی را از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: امروز با خودکفایی در تولید گندم ،نان خارجی از سفره های مردم برچیده شده است و با تکمیل زنجیره از مزرعه تا سفره به بخش قابل توجهی از اهدف پیش بینی شده خود در این حوزه دست یافته ایم.
وزیر جهاد کشاورزی همچنین از ذخیره 35 هزار تن سیب درختی و 40 هزار تن پرتقال برای نوروز 98 خبر داد و گفت: ارسال به استانها و ذخیره سازی در سردخانه ها آغاز شده است.
به گزارش ایرنا، با حضور وزیر جهاد کشاورزی عملیات اجرایی 2 طرح کشاورزی از جمله کشت و صنعت گیاهان دارویی و مجتمع گلخانه ای شاخه بریده در شهرستان بروجن با اشتغالزایی 110نفر آغاز شد.
همچنین محمود حجتی در سفر یک روزه به چهارمحال و بختیاری از خط انتقال آب دوراهان بروجن دیدن کرد.
7363/6199/2097
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.