اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، سید امین افضلی روز شنبه در نشست با قائم ‌مقام کمیته امداد چهارمحال و بختیاری افزود: بنیاد خیریه وفاق سبز علوی در طول سال‌ ها فعالیت جهادی ، تجربیاتی در حوزه فعالیت در روستاهای محروم کسب کرده است.
وی افزود: طرحهای محرومیت‌زدایی تاکنون در روستاهای محروم استان‌های خوزستان، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و کهگیلویه و بویراحمد اجرایی شده است.
مسئول برنامه‌ ریزی و پژوهش بنیاد خیریه وفاق سبز علوی با اشاره به خدمات این نهاد در روستاهای محروم استان‌ها عنوان کرد: از صندوق کارآفرینی امید به 67 نفر از مردم این روستاها که دارای طرح توجیهی اقتصادی هستند ، اما بنابر دلایلی از جمله نداشتن ضامن بانکی نمی‌توانند تسهیلات سایر بانک‌ها را دریافت کنند، وام بالای 50 میلیون تومان پرداخت می‌شود.
افضلی با اشاره به فعالیت‌های حوزه درمان این بنیاد ادامه داد: طرح غربالگری با حضور پزشکان عمومی، چشم‌پزشک و دندانپزشک در ابتدای هر فصل اجرایی می‌شود.
مسئول برنامه ‌ریزی و پژوهش بنیاد خیریه وفاق سبز علوی بیان کرد: می‌توان در روستاهای هدف خدمت اتاق فکر با حضور تمام دستگاه‌های خدمت‌رسان تشکیل داد.
افضلی هدف از اجرای طرح محرومیت‌زدایی را رسیدن به منطقه بدون فقیر و توانمندسازی آن‌ها عنوان و خاطرنشان کرد : احداث و تعمیر مسکن، اهدای جهیزیه و هدیه ازدواج به پسران، حمایت تحصیلی از دانش‌آموزان و ایجاد زمینه اشتغال مردم روستا از جمله خدمات این بنیاد در روستاهای هدف است.
به گزارش ایرنا، روستای قلعه تک شهرستان کیار با وسعت 25 هکتار دارای جمعیتی افزون بر 700 نفر است.
شهرستان کیار در 35کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارد.
7363/2097
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.