اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمدعلی نکونام روز شنبه در همایش روز قشر بسیج رسانه استان افزود: طی این 40 سال از عمر انقلاب اسلامی دستاوردها و خدمات بسیاری عرضه شد، اما این فعالیتها هنرمندانه تبیین نشده است.
وی ادامه داد: از همین رو یکی از مهمترین وظایف اصحاب رسانه اطلاع رسانی گسترده و صحیح این دستاوردهاست تا علاوه بر خنثی سازی هجمه های دشمن، مانع از ایجاد یاس و ناامیدی در جامعه شوند.
نکونام، ناکارآمد نشان دادن نظام را از مهمترین اهداف استکبار عنوان کرد و گفت: دشمنی استکبار به سرکردگی آمریکا نباید هیچگاه فراموش شود بلکه این موضوع باید همواره مدنظر اصحاب رسانه باشد و نسبت به آن هوشیاری لازم را داشته باشند.
امام جمعه شهرکرد با بیان اینکه بین رسانه های نظام اسلامی با رسانه های سایر حکومتها تفاوت اساسی وجود دارد، اظهار داشت: در نظام اسلامی خبرنگاران تنها بر اساس آموزه های دین قلم می زنند و در خدمت افراد نیستند.
نکونام، تقویت دین را از دیگر وظایف رسانه ها برشمرد و گفت: اصحاب رسانه مراقب باشند که در وادی انحراف گرفتار نشوند و در مسیر تقویت جناح ها و بازی گری های سیاسی قرار نگیرند.
وی خاطر نشان کرد: رسانه ها ، واسط بین مردم و مسئولان هستند و می طلبد با رعایت عدالت و اصول حاکم بر این فضا مطالبات و انتظارات هر دو طرف را پیگیری کنند.
مسئول بسیج رسانه چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست، ترویج فضیلت های فرهنگی را از مهمترین ماموریت های این نهاد برشمرد و گفت: سیاستگذاری، طرح ریزی، حفظ انسجام اصحاب رسانه، نقش آفرینی و حمایت از تولید علم، تهیه طرح ها و برنامه های لازم برای تعامل با سایر اقشار و کمک به تقویت بنیه علمی اصحاب رسانه از دیگر ماموریت های این نهاد است.
البرز لله گانی، کار جهادی در عرصه رسانه را از دیگر وظایف این نهاد دانست و اظهار داشت: اصحاب رسانه با فهم درست اقتضائات کشور و انتقال صحیح آن به مردم می توانند در این عرصه نقش آفرینی کنند.
وی در ادامه از ارسال 300 اثر به دبیرخانه سومین جشنواره رسانه ای ابوذر خبر داد و گفت: مرحله داوری این جشنواره در حال انجام است و اختتامیه آن در دهه فجر برگزار می شود.
لله گانی خاطرنشان کرد: 400 نفر از خبرنگاران استان عضو بسیج رسانه هستند.
به گزارش ایرنا، 21 دی ماه همزمان با سالروز شهادت شهید غلامرضا رهبر با عنوان روز بسیج رسانه نامگذاری شده است.
7363/2097
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.