اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، سید محمد موسوی شنبه شب در نشست ستاد بحران چهارمحال و بختیاری در جهادکشاورزی استان که با حضور معاون وزیر و رئیس ستاد بحران کشور برگزار شد ، افزود: بخشی از مراتع با خشکسالی و بحران بی آبی یا زلزله از بین رفته است و عشایر برای تامین علوفه مورد نیاز دام خود با مشکل روبرو شدند.
به گفته وی، در این راستا دولت برای تامین علوفه و آبرسانی مورد نیاز دام عشایر این میزان اعتبار را اختصاص داده است.
وی تصریح کرد: تاکنون در قالب 17 مصوبه هیات دولت 500 میلیارد ریال اعتبار به بخش کشاورزی اختصاص یافته است که یکی از مهمترین این مصوبات ، امهال سه ساله بازپرداخت تسهیلات بانکی بهره‌برداران خسارت دیده از انواع مخاطرات بخش کشاورزی است.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات وزارت کشاورزی، با اشاره به اهمیت بخش کشاورزی در تامین امنیت غذایی کشور گفت: حمایت از بخش کشاورزی به صورت جدی در دستورکار دولت دوازدهم و این وزارتخانه قرار دارد.
به گفته وی، مصوبه امهال سه ساله بازپرداخت تسهیلات بانکی بهره برداران خسارت دیده از انواع مخاطرات بخش کشاورزی است که در اجرای بند (خ) ماده 33 قانون برنامه ششم توسعه کشور تصویب شده است در صورت رفع موانع پیش رو، می‌تواند برای بازسازی بخشی از خسارت‌های وارده و احیاء تولید در بخش کشاورزی، بسیار کارگشا باشد.
موسوی افزود : از این میزان اعتبار تخصیصی دولت 260 میلیارد ریال برای جبران و کنترل بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان به بخش تولید گوشت مرغ اختصاص می دهد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: خشکسالی و افت شدید منابع آبی به 4 هزار هکتار از باغات و مزارع این استان خسارت وارد کرده است.
ذبیح الله غریب در این نشست افزود: در این بین 30 درصد از محل گردوی چهارمحال و بختیاری بر اثر خشکسالی از بین رفت.
وی ابراز امیدواری کرد: وزارت کشور و ستاد مدیریت بحران در خصوص رفع نگرانی های کشاورزان این استان نسبت به بروز خشکسالی ، به چهارمحال و بختیاری نگاه ویژه ای داشته باشد.
به گزارش ایرنا، در این نشست محمد نجار معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور و استاندار چهارمحال و بختیاری حضور داشتند.
هم اکنون بیش از 24 میلیون راس دام در کشور تحت مدیریت عشایر است که سهم مهمی در بخش اقتصاد کشاورزی ایران دارد.
به گزارش ایرنا، هم اکنون حدود 66 هزار بهره بردار چهارمحال و بختیاری از بخش کشاورزی و دامپروری فعالیت می کنند.
2097/6199
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.