اخبار مرتبط

سردار غلامعباس غلامزاده روز شنبه در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر استان افزود: از این میزان 437 کیلوگرم در طرح پاکسازی مناطق آلوده و مابقی در محورهای مواصلاتی استان کشف و ضبط شده است.
بگفته وی، طی این مدت 31 باند تهیه و توزیع مواد مخدر منهدم شد که 42 درصد افزایش داشته است.
وی از دستگیری 2 هزار و 100 قاچاقچی و معتاد در این مدت خبر داد و گفت: از این تعداد 936 نفر مرد و 9 نفر زن هستند.
سردار غلامزاده اظهار داشت: در استان معتاد متجاهر بومی نداریم و تعداد معتاد متجاهر که در سرچهار راه ها و میادین مشغول به تکدی گری و یا شیشه شویی خودروها هستند، بومی استان های دیگر هستند.
وی به اجرای طرح جمع آوری معتادان از سوی نیروی انتظامی با حکم قضائی اشاره کرد و گفت: مشکلی برای پذیرش و جمع آوری این معتادان نیز وجود ندارد.
فرمانده انتظامی استان افزود: اجرای طرح پاکسازی مناطق آلوده بخصوص در مرکز استان یکی از مهمترین سیاست ها و برنامه های نیروی انتظامی است که طی سال جاری 185 نفر در این منطقه دستگیر شده اند.
سردار غلامزاده با تاکید بر اینکه در این منطقه 60 خانوار ساکن هستند، اظهار داشت: تعداد دستگیر شدگان و کشفیات مواد مخدر در این منطقه 48 درصد افزایش داشته است.
معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان چهارمحال وبختیاری نیز به بازگشت 80 درصدی معتادان بهبود یافته به سمت اعتیاد اشاره کرد و گفت: ایجاد اشتغال در قالب گروههای همکار برای این قشر یکی از راه های رفع معضل بیکاری معتادان بهبود یافته است.
سیدمحمد موسوی افزود: طرح راه اندازی این گروهها تهیه شده و در صورت تصویب به صورت پایلوت در استان اجرا می شود.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر چهارمحال وبختیاری نیز به دستگیری 2 باند تهیه و توزیع موادمخدر طی هفته گذشته اشاره کرد.
سیدقدیر مرتضوی افزود: اجرای برنامه های پیشگیری و مقابله ای در سطح مدارس، مساجد، جوانان جمعیت هلال احمر از مهمترین برنامه های حوزه پیشگیری از مواد مخدر در استان است.
7360/6021
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.