اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، اقبال عباسی شامگاه چهارشنبه در ششمین شورای آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: مسئولان ملی در سطح وزارتخانه ها برای اجرای طرح ها و پروژه های عمرانی استانی اعتبار لازم ا اختصاص دهند.
عباسی تصریح کرد: برخی مسئولان ملی برای اجرا ، تکمیل و بهره برداری از طرح ها و پروژه ها درخواست مشارکت با استان را دارند.
رئیس شورای آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: بودجه توزیعی در استان ها 30 درصد کل بودجه کشور است و این مساله نشان می دهد که مسئولان ملی به خصوص وزیران اعتبارات مناسب و قابل توجهی را در اختیار دارند.
عباسی تاکید کرد: مسئولان شرکت های خدمات رسان باید در ازای طلب خود بابت مصرف آب، برق و گاز در مدارس از طریق دریافت اوراق مشارکت بدهی های آموزش و پرورش را تهاتر کنند.
به گزارش ایرنا ، آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری بابت هزینه گاز مدارس 23 میلیارد ریال به شرکت گاز استان بدهی دارد که برای پرداخت این بدهی، اسناد خزانه و یا اوراق مشارکت پیشنهاد شده است.
مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری نیز گفت: امسال 99 هزار و 500 دانش آموزان مقطع ابتدایی استان در خصوص طرح مراقبت از دندان و دهان 'وارنیش فلوراید تراپی' شدند.
بهروز امیدی تصریح کرد: با اجرای این طرح پوسیدگی دندان کودکان و دانش آموزان تا 50 درصد کاهش می یابد.
به گزارش ایرنا، پوسیدگی دندان شایع ترین بیماری مزمن دوران کودکی و نوجوانی است که در بین قشرهای مختلف جامعه با هر نژاد و رده اجتماعی مشاهده می شود.
وی یادآور شد: برای تکمیل و بهره برداری از مجتمع رفاهی خوابگاهی آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با پیشرفت فیزیکی 80 درصدی 20 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
امیدی اظهار داشت: براساس هماهنگی های صورت گرفته، از این مبلغ 10 میلیارد ریال را اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس چهارمحال و بختیاری، 5 میلیارد ریال را سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و 5 میلیارد ریال را وزارت آموزش و پرورش تامین و پرداخت می کند.
وی تاکید کرد: اداره کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری تاکنون 2 میلیارد ریال از سهم 5 میلیارد ریالی خود در این تفاهمنامه را پرداخت و اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان نسبت به عقد قرارداد 10 میلیاد ریال با پیمانکار اقدام کرده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: سهم استان برای تکمیل و بهره برداری از این طرح براساس تفاهم صورت گرفته و متناسب با پرداخت وزارت آموزش و پرورش انجام می شود.
ظهمورث الیاسی بختیاری تصریح کرد: استفاده از اعتبارات استانی برای اجرای طرح های ملی نوعی کوتاهی در حق استان های غیر برخوردار مانند چهارمحال و بختیاری است.
به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری دارای 190هزار دانش آموز با دو هزار و 400مدرسه و 16هزار فرهنگی و معلم است.
7362/2097
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.