اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، حسین فلاح جوشقانی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران شهرکرد افزود: این بسته شامل برنامه ریزی در حوزه توسعه ای و پشتیبانی و تجهیزات است و امید می رود با این بسته شاهد کمترین تاثیرات تحریم ها در حوزه فناوری و ارتباطات کشور باشیم.
وی ادامه داد: با این وجود ممکن است در حوزه پشتیبانی و تجهیزات با مشکلاتی مواجه شویم.
فلاح جوشقانی، تمرکز بر توانمندی های داخلی را مهمترین رویکرد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد و در عین حال تمرکز بر پوشش های روستایی، بهبود پوشش جاده ای تلفن همراه و تکمیل توسعه ارتباطات تلفن ثابت را از مهمترین برنامه های در حال اجرای این وزارتخانه برشمرد.
معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به وجود 63 هزار روستا در کشور تصریح کرد: از این تعداد 42 هزار روستا زیر پوشش کامل سرویس همراه، تلفن ثابت و اینترنت است.
فلاح جوشقانی با بیان اینکه بازار تلفن همراه کاملا وابسته به ارز است، افزود: سال گذشته ماهیانه 2 میلیون گوشی تلفن همراه در کشور به ارزش 2 تا 3 میلیارد دلار فروخته شده است.
وی با اشاره به افزایش قیمت گوشی تلفن همراه در ماه های اخیر ادامه داد: بخشی از این افزایش قیمت ناشی از افزایش نرخ دلار و بخش دیگر به بروز تخلفات در بازار بازمی گردد.
فلاح جوشقانی با بیان اینکه 30 درصد افزایش قیمت گوشی تلفن همراه به کمبود عرضه در کشور مربوط است، تصریح کرد: 67 میلیون پهنای باند تلفن همراه در کشور فعال است که این میزان پهنای باند نیازمند گوشی هوشمند است.
وی همچنین به اجرای طرح ثبت گوشی های تلفن همراه (رجیستری) و تاثیر آن در مبارزه با ورود گوشی تلفن همراه قاچاق در کشور اشاره کرد و گفت: افزایش قیمت گوشی و کمبود عرضه ربطی به طرح رجیستری ندارد.
معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مدعی شد: قاچاق گوشی در کشور با اجرای طرح رجیستری به صفر رسیده است.
وی همچنین در خصوص فیلتر شبکه اجتماعی اینستاگرام اظهار بی اطلاعی کرد و افزود: اظهاراتی در این خصوص شنیده نشده است.
به گزارش ایرنا، معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به منظور بررسی پوشش شبکه تلفن همراه و اینترنت در روستاها و مسیرهای ارتباطی به استان چهارمحال و بختیاری سفر کرده است.
7363/6021
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.