اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، حسین علی سلطانی روز یکشنبه در نشست با خبرنگاران به مناسبت روز دامپزشکی، تعداد واکسینه شدن دامهای در طول سال را بیش از 15 میلیون نوبت ذکر کرد و اظهار داشت: ماموران مراکز دولتی دامپزشکی و بخش خصوصی دامهای موجود استان را واکسینه می کنند.
وی، از فعالیت 5 مرکز قرنطینه و کنترل سلامت دام در مبادی ورودی استان خبر داد و گفت: ورود دام زنده به استان منوط به گذراندن قرنطینه و کنترل سلامت است.
مدیرکل دامپزشکی چهارمحال وبختیاری از کشتار بیش از 3 میلیون و 642هزار قطعه طیور به وزن 13هزار و 355 تن در نیمه نخست امسال در کشتارگاه های صنعتی طیور استان خبر داد و تصریح کرد: در این مدت نیز 89 هزار و 661راس دام سبک و 5 هزار و 340 راس دام سنگین کشتار بهداشتی شد.
سلطانی ، از جوجه ریزی بیش از 16 میلیون و 980 هزار قطعه با نظارت دامپزشکی در مرغداری های صنعتی استان خبر داد و گفت: از این تعداد 210 هزار قطعه جوجه مرغ تخمگذار و مابقی گوشتی بوده است.
به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری با داشتن بیش از 2 میلیون و 400 هزار راس دام سبک و بیش از هزاران راس دام سنگین به عنوان یکی از قطب دامپروری کشور محسوب می شود.
6199/2097
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.