life

ده شهر برتر در جهان در پذیرش بیت کوین به عنوان روش پرداختReviewed by گروه خبری on Aug 11Rating: 5.0

ده شهر برتر بیت کوین در جهان کدامند؟ در میان برترین کشورهای پذیرنده بیت کوین، «پراگ» پایتخت جمهوری چک و «بوئنوس آیرس» پایتخت و بزرگ‌ترین شهر آرژانتین، صدرنشین محسوب می‌شوند.

به نقل از ایتنا، امروزه بیت کوین به عنوان محبوب‌ترین و مطرح‌ترین ارز دیجیتال در جهان، مورد پذیرش کشورهای بسیاری واقع شده و نرخ مبادلات این ارز به یکی از خبار مهم حوزه فناوری اطلاعات تبدیل شده است.

با این حال واضح است که استفاده از بیت کوین در کشورهای مختلف یکسان نیست و این پول دیجیتال در بعضی مناطق بسیار معروف و پرکاربرد است و در برخی کشورها نیز توجه کمتری به آن می‌شود.

پذیرش بیت کوین به این معناست که فروشگاه‌های خرده‌فروشی حاضر هستند به ازای پول کالا و سرویسی که به مشتری می‌دهند، به جای پول نقد، بیت کوین دریافت کنند.

شما می‌توانید با استفاده از سایت کوین‌مپ (coinmap) در نقشه جهانی مشاهده کنید که کدام کسب و کارها به مبادله ارزهای دیجیتالی می‌پردازند.

بر اساس یافته‌های سایت مذکور، «پراگ» پایتخت جمهوری چک، دارای بیشترین فروشندگان بیت کوین پذیر در جهان است. در این شهر بیش از ۱۴۷ کسب و کار است که بیت کوین را به عنوان روش پرداخت قبول می‌کنند.

 

ده شهر برتر در جهان در پذیرش بیت کوین به عنوان روش پرداخت

«بوئنوس آیرس» پایتخت و بزرگ‌ترین شهر آرژانتین، دومین شهر کسب و کارهای مبتنی بر بیت کوین در جهان است.

به طور کلی در کشورهای آمریکای جنوبی حجم سنگینی از مبادلات بیت کوینی در جریان است و نمونه آن شهرهایی همچون «کاراکاس» پایتخت ونزوئلا و «سائو پائولو» در برزیل است.

جایگاه سوم این رتبه‌بندی به «سان فرانسیسکو» اختصاص دارد، با بیش از ۱۱۷ فروشگاه پذیرای بیت کوین.

«مادرید» پایتخت اسپانیا و «نیویورک» قطب اقتصادی جهان به طور مشترک در رتبه پنجم این فهرست قرار دارند.

ده شهر برتر در جهان در پذیرش بیت کوین به عنوان روش پرداخت

شهرهای «آمستردام» پایتخت هلند، «بوگاتا» پایتخت کلمبیا، «ونکوور» در کانادا، «لندن» و «پاریس» به ترتیب در جایگاه ششم تا دهم قرار دارند.

همچنین بخوانید: اولین شهر بیت کوین جهان در اسلوونی ساخته می‌شود !

نکته‌ قابل توجه در این گزارش این است که؛ برخی مناطق کم جمعیت گوی سبقت را از مناطق شلوغ شهری ربوده اند. به عنوان مثال، در شهر کوچک «آرنهم» (Arnhem) واقع در شرق هلندکه فقط ۱۵۶ هزار نفر جمعیت دارد، بیش از ۸۰ فروشگاه بیت کوینی فعالیت می‌کند ولی این رقم برای پایتخت این کشور یعنی آمستردام، فقط ۴۳ فروشگاه است!

همانطور که ملاحظه می‌بینید در این فهرست اثری از کشورهای مناطق آفریقا، آسیا و خاورمیانه مشاهده نمی‌کنیم.

print
کدخبر: 986519 منبع: arzdigital.com
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ