life

بر اساس سند رسمی که روز پنجشنبه ۶ دسامبر (پانزدهم آذر ماه) منتشر شد، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا باری دیگر تصمیم گیری در خصوص پذیرش صندوق قابل معامله در بورس (ETF) برای بیت کوین را به تعویق انداخته است.

سازمان SEC جهت بررسی بیشتر اصلاحات قانونی پیشنهاد شده در خصوص فهرست شدن ETF بیت کوین شرکت سرمایه گذاری VanEck و شرکت بلاک چینی SolidX در بازار گزینه‌های شیکاگو (CBOE)، موعد جدیدی را در ۲۷ فوریه سال ۲۰۱۹ تعیین کرده است:

بنابر صلاحدید کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، بهتر است مدت زمان بیشتری به تصمیم گیری در خصوص قبول یا رد اصلاحات پیشنهاد شده اختصاص یابد، تا مهلت کافی برای بررسی این تغییر قانونی وجود داشته باشد.

طبق قانون بورس و اوراق بهادار، سازمان SEC از تاریخ انتشار این بیانیه حداکثر ۱۸۰ روز مهلت دارد که برای تایید یا رد این تغییر قانونی یک دستور کار صادر کند. این مدت زمان می تواند مطابق با تشخیص کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، ۶۰ روز دیگر تمدید بشود.

اعلام تصمیم‌گیری درباره ETF بیت کوین تا فوریه 2019 به تعویق افتاد

از آنجایی که بر اساس اوراق فدرال آمریکا، این اصلاحیه پیشنهادی اولین بار در تاریخ ۲ جولای ۲۰۱۸ منتشر شده، حداکثر مهلت بررسی آن، ۲۴۰ روز، یعنی تا ۲۷ فوریه ۲۰۱۹ خواهد بود.

هر دو شرکت VanEck و SolidX در تاریخ ۶۰ ژوئن درخواست فهرست شدن یک صندوق قابل معامله در بورس برای بیت کوین را نزد SEC ثبت کردند. متعاقبا در آگوست، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا تصمیم خود مبنی بر فهرست کردن ETF بیت کوین را تا تاریخ ۳۰ سپتامبر به تعویق انداخت. سپس درخواست نظرات بیشتر در مورد این تصمیم را صادر کرد و ادعا کرد که این آژانس در مورد هیچ یک از مسائل مربوط به تغییر قانون، به هیچ نتیجه ای دست نیافته است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات‌متحده (SEC) خواستار توضیحات بیشتری برای تغییر قوانین طرح های پیشنهادی مربوط به ETF بیت کوین شد و ضرب‌الأجلی را برای تصمیم‌گیری اعلام کرد.

هفته پیش سازمان SEC در خصوص جلسه خود با نمایندگان VanEck، SolidX و CBOE، یادداشتی را منتشر کرد. ارائه دهندگان طرح مدعی شدند که ETF پیشنهادی برای بیت کوین با سنت ETF کالاهای دیگر مانند طلا و نفت خام مطابقت دارد.

بیشتر بخوانید: اطلاعیه کمیسیون بورس آمریکا در مورد جلسه بر سر ETF بیت کوین

اعلام تصمیم‌گیری درباره ETF بیت کوین تا فوریه 2019 به تعویق افتاد

اخیرا هستر پیرس، عضو ارشد SEC، که به موضع مثبت خود نسبت به ارزهای دیجیتال معروف است و لقب «مادر کریپتو» به او نسبت داده شده ادعا کرده است که ETF بیت کوین ممکن است فردا پذیرفته شود یا بیست سال دیگر. او می گوید:

زمان دقیق مشخص نیست. توجه داشته باشید، زمان زیادی گذشت تا SEC مرکز Finhub را تاسیس کند.

منبع: cointelegraph
print
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1069915 منبع: arzdigital.com
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ