life

در نشست هفتگی توسعه‌دهندگان اتریوم که در روز جمعه مورخ ۷ دسامبر ۲۰۱۸ برگزار شد، توسعه‌دهندگان اصلی تصمیم گرفتند، هاردفورک قسطنطنیه (کنستانتینوپول – Constantinople) را که از مدت‌ها پیش برنامه‌ریزی شده بود، در بلاک شماره‌ی ۷,۰۸۰,۰۰۰ اعمال کنند.

 بیشتر بخوانید: هاردفورک قسطنطنیه چیست و چه تغییراتی در اتریوم ایجاد خواهد کرد؟

توافق‌ جدید در راستای توافق پیشین مبنی بر به تعویق انداختن فورک قسطنطنیه تا اواخر ژانویه‌ی ۲۰۱۹ انجام گرفت. علت این تعویق مشکلی بود که در فرآیند اجماع (consensus issue) به هنگام به روزرسانی شبکه‌ی آزمایشی Ropsten در ماه اکتبر اتفاق افتاد.

طبق داده‌های به دست آمده از  اتراسکن (Etherscan)، زمان انتشار یک بلاک در اتریوم، ۱۴/۳ ثانیه طول می‌کشد و تعداد بلاک‌های باقی مانده ۲۳۴,۴۳۱ عدد است، بنابراین هاردفورک قسطنطنیه، احتمالا در ۱۴ ژانویه‌ی ۲۰۱۹ اتفاق خواهد افتاد.

توافق توسعه‌دهندگان: هاردفورک اتریوم در اواسط ژانویه 2019 اجرا خواهد شد

هاردفورک قسطنطنیه، شامل پنج پروپوزال جداگانه (EIP) برای تسهیل انتقال شبکه از الگوریتم اجماع اثبات کار (POW) به الگوریتم کم مصرف انرژی، اثبات سهام (POS) است.

همچنین بخوانید: اثبات انجام کار و اثبات سهام چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند؟

پس از فعال شدن این هاردفورک، تغییرات اساسی بر روی کل بلاک چین اتریوم اتفاق خواهد افتاد و تمامی نودهای متصل به شبکه به شکل هم زمان آپدیت می‌شوند.

اتریوم یک بلاک چین منبع باز عمومی است که شامل قراردادهای هوشمند و ارز دیجیتال مربوط به خود، یعنی اتر است. اتریوم در حال حاضر سومین ارز دیجیتال بزرگ با بازاری به ارزش ۹/۷ میلیارد دلار است که هر واحد از آن با قیمت ۹۵/۸۸ دلار در زمان انتشار این خبر معامله می‌شود.

ویتالیک بوترین خالق اتریوم به تازگی از دانشگاه بازل (Basel) که قدیمی‌ترین دانشگاه‌ سوئیس است، دکترای افتخاری دریافت کرد. این مدرک در جهت دستاوردهای بی‌نظیر او در حوزه‌ی ارزهای دیجیتال، قراردادهای هوشمند و توسعه‌‌ی سازمان‌ها به وی اهدا گردید.

توافق توسعه‌دهندگان: هاردفورک اتریوم در اواسط ژانویه 2019 اجرا خواهد شد

در نوامبر ۲۰۱۸، تحلیلگرانی از دانشگاه‌های شمال شرق و مریلند (Maryland) ادعا کرده بودند که تنوع کم در قراردادهای هوشمند، کل اکوسیستم بلاک چین اتریوم را در معرض تهدید قرار می‌دهد.

منبع: Cointelegraph
print
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1069830 منبع: arzdigital.com
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ