یادداشتی از:

اخبار مرتبط

رأی غلط در انتخابات شوراها، یعنی سهیم کردن افراد غیرتوانمند برای مدیریت زندگی

 

انتخابات شورا یک فرصت است از این جهت که شوراها یک ظرفیتی دارد که از طریق آنها می‌توانید در مدیریت محیط زندگی سهیم شوید حالا اینکه قرار است مدیریت زندگیتان را به چه کسی بسپارید بسیار بسیار مهم است. تصور نکنید هر کسی اعلام آمادگی کرد می‌تواند این مدیریت را به عهده بگیرد. فکر کنید آیا مدیریت محیط خانه خودتان، مدیریت محل زندگی را حاضرید به کسی محول کنید که قادر به انجام آن نباشد. با همان وسواس و با همان دقت در انتخابات شورا نیز این سبک رامدنظر خود قرار دهید. 

باید ببینید شخصی که با انتخاب خود وارد حریم خود می‌کنید چه توانایی هایی دارد و چه انتظارهایی از او دارید؛  پس خوب ببینید خوب انتخاب کنید و سعی کنید کسانی را انتخاب کنید که این توانایی را دارند و  نه اینکه اگر کسی که به هر علتی تبدیل شده به یک نام  به یک چهره می‌تواند وارد عرصه مدیریتی زندگی شما شود. به نظرم اگر امروزاین کوتاهی را در انتخابات شوراها انجام دهیم برای چهار سال اجازه داده‌ایم  که محیط زندگی ما را دیگری با سبک که دوست دارد مدیریت کند و ما هیچ اقدام دیگری نمی‌توانیم انجام دهیم. هیچ انتظاری نیز نمی‌توانیم داشته باشیم؛ چرا که امروز خودمان در انتخاب این افراد دقت نمی‌کنیم. 

همانطوری که  شما برای انتخاب افرادی که برای امورات روزمره به آنها رجوع می‌کنید وسواس دارید و  به هر پزشک یا مغازه ای مراجعه نمی کنید  پس برای انتخابات شورای شهر  و روستا هم همین گونه است. نباید هر کسی را انتخاب کنیم؛ چون انتخاب هر کسی یعنی نداشتن معیارو نداشتن هیچ مشخصه.  

*معاون رئیس جمهوری

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.