اخبار مرتبط

به گزارش جماران؛ معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور، در کانال تلگرامی خود نوشت:

«در پی سیل گلستان و رشتویی که در توییتر داشتم، فرد دیگری شبیه قبلی ها از یادآوری تجارب حاصله برآشفته و برداشت های خود را در اکانتش مانند بسیاری فیک نیوزها مطرح کرده است.  

اینجا ‌اما بنا بر وظیفه لازم می دانم نکات زیر را یادآور شوم: 

پدرم در سال ٥٧ به دلیل اعتقادش به انقلاب و امام، برنامه هایی ارایه داد که از جمله آنها در زمینه محیط زیست بود.

سال ٥٨ اصل ٥٠ قانون اساسی در حفاظت از محیط زیست را به مجلس خبرگان ارایه داد که مورد قبول واقع شد. 

ایشان در سخت ترین شرایط ریاست سازمان حفاظت محیط زیست را پذیرفت و یک سال و نیم بعد زمانی که اصرار بر انحلال سازمان حفاظت محیط زیست به اوج رسید، استعفا داد و اعلام کرد انحلال این سازمان خیانت به کشور است.

دکتر تقی ابتکار همچنین مشاور شهید چمران، شهید فکوری و شهید ستاری در دوران دفاع مقدس بود و در نهایت هم مشاور علوم و فنون آقای خاتمی در دوران ریاست جمهوری ایشان که البته این خود می تواند دلیل حمله ها و اتهامات باشد. 

پدر در رشته تبدیل انرژی دکتری داشت و کارش را روی تبدیل خودروی بنزین سوز به گاز سوز متمرکز کرد. پیش از انقلاب در آزمایشگاه دانشگاه تهران تلاش ها برای تولید خودروی گاز سوز را به نتیجه رساند. او متخصص مقابله با آلودگی هوا بود و سال ها برای بهبود کیفیت هوا تلاش کرد و در آخرین روزهای سال ٧٩ بعد از جلسه مربوط به تولید اتوبوس گازسوز دچار عارضه قلبی شد و ٢٩ اسفند هم در گذشت. 

هیچ بنیادی به نام دکتر تقی ابتکار وجود ندارد و جایزه تقی ابتکار ١٤ سال است توسط دوستان، خانواده و مرکز صلح و محیط زیست به مناسبت سالگرد درگذشتش به دلسوزان و تلاشگران عرصه محیط زیست اعطا می شود. این مراسم کاملا غیردولتی و بلکه خانوادگی است و هیچ بودجه دولتی ندارد. فردی به نام امیر مقدم که این اتهام و اتهامات دیگری را با ماموریت خاص منتشر کرده، باید پاسخگو باشد.»

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.