اخبار مرتبط

سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی، عصر امروز در جلسات تخصصی «دولت سایه در مشهد» که با موضوع مدیریت شهری برگزار شد، شرکت کرد.

به گزارش جماران؛ بخشی از سخنان دکتر جلیلی در پژوهشکده ثامن بدین شرح است:

*پژوهشکده ثامن کمک می‌کند تا افراد نگاه تماشاگرانه نسبت به‌مسائل اطراف خود نداشته باشند و نقاط قوت و ضعف را در این خصوص بشناسند.

*اگر بخواهیم روند کشور روز به‌روز به آرمان‌ها نزدیک شود، باید نکاتی را به‌دستگاه‌های اجرایی متذکر شویم، این جلسات می‌تواند سبب رفع نقاط ضعف دستگاه‌ها باشد، چراکه به «گفت‌وگو» که امروزه در جامعه کمتر انجام می‌شود و نبود آن یکی از معضلات کشور است، توجه ویژه‌ای دارد.

*همه مسؤولان و دستگاه‌ها از شهرداری گرفته تا آستان قدس بی‌تردید مشکلاتی دارند و این مشکلات از طریق گفت‌وگو رفع می‌شود.

*در مدیریت شهری مهم استفاده از فرصت‌ها است، ضعف‌های ما در مدیریت شهری غلبه سخت افزار بر نرم افزار است؛ چنانچه در شهر کار ساخت‌وساز را با شیوه مدرنی انجام دهید که به زیرساخت‌های شهر لطمه وارد کند، صحیح نیست و به مثابه بمباران هسته‌ای است، چرا که زیرساخت‌ها از بین می‌رود و جبران نمی‌شود.

* اگر بتوان در مدیریت شهری راهگشایی کرد و به یک فهم درست و پارادایم صحیح رسید، به‌ تمدن اسلامی می‌رسیم و این مختص شهر مشهد نیست، در دیگر شهرها نیز می‌توان به آن دست پیدا کرد.

*موضوع مدیریت شهری که در مشهد در حال انجام است می‌تواند به کل کشور تعمیم داده شود.

*بودجه عمرانی ۶ کلان شهر از بودجه کل کشور بیشتر است؛ باید نگاه‌ها به سمتی برود که این بودجه صحیح‌تر استفاده شود تا بتوانیم در بافت‌های جدید نمودها و تفاوت‌های فرهنگی خود را با سایر کشورها نشان دهیم که این هدف با غلبه نرم‌افزار بر سخت‌افزار امکان‌پذیر است .

*با شناخت تهدیدها و تبدیل کردن آنها به‌فرصت می‌توان به پیشرفت و ارائه خدمات بهتر و رفاه بیشتر رسید و اینجاست که کانون‌های فکر باید وارد عمل شوند و با افرادی که در زمینه فرهنگی توانمندی دارند، به ابتکار و خلاقیت برسند.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.