sport

رئیس دپارتمان داوران فدراسیون فوتبال از مراسم تجلیل برای کلیه داوران فوتبال، فوتسال و ساحلی در بخش آقایان و بانوان خبر داد.

به گزارش جی پلاس، حسن کامرانی‌فر درباره برگزاری سمینار دانش‌افزایی داوران و کمک داوران لیگ برتر گفت: با تاکید و حمایت رئیس فدراسیون فوتبال مبنی بر رعایت استانداردهای بین المللی، سمینار دانش افزایی داوران لیگ برتر با بهترین کیفیت برگزار می‌شود. در این دوره، 24 داور، 48 کمک داور و 3 تیم داوری ذخیره از روز پنجشنبه، 15 تیرماه فعالیت‌شان را آغاز خواهند کرد.

وی افزود: با هماهنگی‌های انجام شده با مرکز پزشکی (ایفمارک)، در سطح آزمایشات فیفا از داوران تست پزشکی می‌گیریم تا بتوانیم ضریب سلامتی آنها را مورد بررسی دقیق قرار بدهیم. همچنین در تلاش هستیم تا در این دوره از یک مدرس داوری طراز اول خارجی استفاده کنیم. در همین راستا، دیپلم‌های افتخار داوران را به زبان انگلیسی آماده کرده بودیم که متاسفانه به خاطر برخی از مشکلاتی که خارج از اراده فدراسیون بود، نتوانستیم به این مهم دست یابیم. البته تدریس این کلاس بر عهده بهترین و به‌روزترین مدرسان داوری کشور و آسیا خواهد بود. 

رئیس دپارتمان داوران خاطرنشان کرد: کلاس‌های این دوره همانند نیم فصل گذشته در دو بخش تئوری و عملی طراحی شده است. همچنین آمادگی جسمانی و نحوه اجرای تمرینات نیز بخش مهمی از کلاس را تشکیل می‌دهد. از داوران در روز پنجشنبه تست بدنی گرفته می‌شود و روز شنبه، 17 تیرماه نیز با همکاری اسپانسر، مراسم تجلیلی از کلیه داوران فوتبال، فوتسال و ساحلی در بخش آقایان و بانوان خواهیم داشت.

کامرانی‌فر در پایان به تشکر از رئیس فدراسیون پرداخت و یادآور شد: جا دارد تشکر ویژه‌ای از زحمات و حمایت‌های  تاج و دیگر اعضای هیئت رئیسه داشته باشم که برای اعتلای سطح داوری فوتبال کشور تلاش می‌کنند.

 

کدخبر: 690776 منبع: سایت رسمی فدراسیون فوتبال
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ