sport

ملی‌پوشان تیم اسکی آلپاین مردان و زنان ایران در رقابت‌های انتخابی مارپیچ بزرگ قهرمانی جهان در اُوره سوئد به کار خود پایان دادند.

به گزارش جی پلاس، اسکی‌بازان ایران که در مسابقات قهرمانی جهان اسکی آلپاین سوئد حضور دارند، امروز (پنج‌شنبه) در مارپیچ بزرگ رقابت خود را آغاز کردند که در پایان دو مانش برگزاری رقابت‌های مارپیچ بزرگ انتخابی در بخش مردان، پوریا ساوه‌شمشکی در جایگاه ۶۱ قرار گرفت، مرتضی جعفری جایگاه ۶۷ را به دست آورد، بهنام کیاشمشکیعنوان ۷۶ را کسب کرد و محمد ساوه‌شمشکی در جایگاه ۸۴ قرار گرفت.

این اسکی‌بازان نتوانستند امتیازهای لازم برای حضور در فینال را کسب کنند اما مطابق با قوانین فدراسیون جهانی اسکی برای حفظ عدالت، از هر کشور یک اسکی‌باز که بهترین امتیاز را دارد، به مسابقه نهایی صعود می‌کند و از ایران هم پوریا ساوه‌شمشکی در فینال مارپیچ بزرگ شرکت می‌کند.

مسابقه فینال فردا (جمعه) ساعت ۱۴ و ۱۵ دقیقه به وقت سوئد برگزار می‌شود.

در پایان این مسابقه اکسل لینتفیس از کشور میزبان در مجموع دو مانش با ثبت زمان ۲ دقیقه و ۱۲ ثانیه و ۵ صدم ثانیه در جایگاه نخست قرار گرفت، ایلین لهتو از کشور فنلاند در مجموع دو مانش با زمان ۲ دقیقه و ۱۲ ثانیه و ۸۷ صدم ثانیه دوم شد و ماتج فالات از کشور اسلواکی با زمان ۲ دقیقه و ۱۲ ثانیه و ۹۳ صدم ثانیه در مجموع دو مانشعنوان سوم را به دست آورد.

در بخش بانوان نیز عاطفه احمدی، صدف ساوه‌شمشکی، فروغ عباسی و میترا کلهر در فینال مارییچ بزرگ کار خود را آغاز کردند اما در مانش اول در بین ۶۰ اسکی باز برتر قرار نگرفتند و مسابقه آنها به پایان رسید.

مسابقات انتخابی مارپیچ کوچک در بخش زنان جمعه و در بخش مردان شنبه و مسابقات نهایی در این بخش هم یکشنبه برگزار می‌شود.

 

کدخبر: 1118902
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ