sport

جام ملت های آسیا 2019

فاکس اسپورت ۵ نکته برجسته از دیدار ایران و چین را منتشر کرد.

به گزارش سرویس ورزشی جی پلاس،تیم ملی فوتبال ایران با برتری قاطع ۳ بر صفر مقابل چین راهی نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا شد و باید در این مرحله برابر ژاپن قرار گیرد.

فاکس درباره این بازی به ۵ نکته برجسته اشاره کرد:

۱- پایان حضور لیپی در چین:

مارچلو لیپی همان طور که قبلا گفته بود، در جام ملت‌ها برای آخرین بار با این تیم مربی‌گری خواهد کرد و بازی با ایران آخرین تجربه این مربی در تیم ملی چین بود. لیپی که سابقه قهرمانی در جام جهانی را در کارنامه دارد، در روزهای گذشته مورد انتقاد رسانه‌های چین قرار داشت و حالا باید چینی‌ها این تیم را بسازند.

۲- خط و نشان ایران برای مدعیان:

آخرین قهرمانی تیم ملی ایران در سال ۱۹۷۶ بوده‌ است و حالا ایران با این نمایش خوب برابر چین نشان داد که می‌تواند مثل آن سال قهرمان آسیا شود.

۳- آزمون در بهترین شرایط:

سردار آزمون بار دیگر به روند گلزنی بازگشت. این مهاجم ۲۴ ساله ۸۵ دقیقه برای ایران بازی کرد و توانست یک گل به ثمر برساند. این بازیکن بار دیگر به روند گلزنی برگشت. در حالی که در بازی قبلی با عمان نتوانسته بود گلزنی کند.

۴- چین تاوان اشتباهات مدافعانش را داد:

خط دفاع پراشتباه تیم ملی چین، در این مسابقه باعث شد در همان نیمه نخست دو بار دروازه خودی را باز شده ببیند و کار برای این تیم در نیمه دوم بسیار سخت شود.

۵- یک نیمه فوق‌العاده:

نیمه اول بازی ایران و چین بسیار هیجان انگیز دنبال شد. تیم ایران توانست دو گل به ثمر برساند. البته چینی‌ها هم در این نیمه موقعیت‌هایی داشتند. در نیمه دوم تا حد زیادی هیجان بازی کاسته شد ولی ایران در اواخر بازی گل سوم را به ثمر رساند.

 

 

کدخبر: 1102627 منبع: ایسنا
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ