sport

وزیر ورزش و جوانان گفت: امیدوارم با قهرمانی تیم ملی فوتبال کارنامه ورزش در سال ۹۷ طلایی شود.

به گزارش سرویس ورزشی جی پلاس،مسعود سلطانی فر در مجمع عمومی کمیته ملی المپیک بیان کرد: در عرصه‌های گذشته هماهنگی بین کمیته و وزارت در همه بخش‌ها نبوده و خدا را شکر که مردن و ورزش ایران طعم شیرین همکاری را بچشند. امیدوارم این هماهنگی‌ها استقرار داشته باشد که زیر بنای همه کارها ثبات و آرامش بین تصمیم کنندگان است.

او ادامه داد: کارنامه ورزش ایران در سال ۹۷ روشن و درخسان بوده و امیدوارم با قهرمانی تیم ملی فوتبال این کارنامه طلایی شود. با نتایجی که در بازی‌های آسیا گرفتیم از جهت تعداد مدال درخشان بوده است. علی رغم ۱۵.۱۶ مدالی که در یکی از رشته ها به میزبان هدیه دادند ما جایگاهمان خوب بود و پاراآسیایی هم عملکرد خوبی داشتند.

البته کشتی در مسابقات جهانی ناکامی هایی داشت. کشتی چون ورزش اول ایران از جهت مدال آوری است همیشه باید بدرخشد و عناوین بالای جهانی و المپیک را کسب کند. بازهم می گویم امیدوارم با تلاش تیم ملی فوتبال کارنامه ما در سال ۹۷  نمونه و درخشان شود.

سلطانی فر در ادامه گفت: اتفاق بزرگی در سال ۹۷ اغاز شد برگزاری المپیاد استعدادهای برتر بود. سال آینده تابستان برگزار می شود و با استمرار آن پشتوانه هایی را برای ورزش ایران پرورش دهیم.

وزیر ورزش با اشاره به درپیش بودن المپیک توکیو تاکیدکرد: برای المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ ستاد عالی بازی‌ها کارش را از حدود ۲ سال پیش آغاز کرده و با پیگیری کارها تلاش می‌کنیم از حیثیت ورزش ایران دفاع کنیم. تعدادی از فدراسیون گزارش ها و نیازهای خود را مطرح کرده اند. سال ۲۰۱۹ از جهت کسب سهمیه المپیک برای ما حساس است و امیدوارم بتوانیم اکثر سهمیه ها را در سال ۲۰۲۹ بگیریم تا  ۶ الی ۷ ماه آخر تمام تمرکز  رشته ها روی آماده شدن باشد.  با وجود همه محدودیت های مالی کشور بنا داریم تمرکز ویژه ای روی تیم ها داشته باشیم و شما هم کمک کنید تا برنامه ها با انسجام و نظم پیش برود.

او افزود: سیاست عمده ما همانطور که بارها گفتم و تاکید هم کردم، همدلی هماهنگی ثبات و دور بودن از حاشیه و اختلافات است. افت هر ورزش اختلاف و حاشیه سازی است. با صالحی امیری پیمان بستیم با آتش نفاق و حاشیه سازی مقابله کنیم و همدلی را توسعه کنیم. مطمئنا این بذر میوه های شیرینش به ثمر می نشیند. من و صالحی امیری با قدرت نمی گذاریم ورزش کشور دچار اختلاف و حاشیه شود.

 

 

کدخبر: 1096655 منبع: ایسنا
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ