sport

رقابت های کاراته قهرمانی جهان؛

کاراته کا وزن منهای 75 کیلوگرم ایران با برتری مقابل نماینده مطرح ایتالیا به مدال طلای رقابت های جهانی اسپانیا دست یافت.

به گزارش جی پلاس، بیست و چهارمین دوره رقابت های کاراته قهرمانی جهان از سه شنبه هفته گذشته به میزبانی اسپانیا و در شهر مادرید آغاز شده است که تا فردا (یکشنبه) ادامه خواهد داشت.

در این پیکارها، هزار و 117 کاراته کا از 140 کشور حضور دارند. این مسابقات دارای بالاترین امتیاز رنکینگ جهانی کاراته برای کسب سهمیه بازیهای المپیک 2020 توکیو است.

تیم ایران در 2 بخش کاتا و کومیته مردان و زنان در رقابت های فوق حضور یافته است.

امروز و در فینال وزن منهای 75 کیلوگرم «بهمن عسگری» که با برتری مقابل حریفانی از سوئد، چین، قزاقستان، سنگال، ژاپن و روسیه به فینال رسیده بود در مبارزه نهایی برابر «لویجی بوسا» نماینده عنوان دار ایتالیا قرار گرفت و با ارائه مبارزه ای حساب شده به برتری یک بر صفر دست یافت و نخستین مدال طلای تیم ایران را دشت کرد. 

پیش از این در فینال وزن به اضافه 84 کیلوگرم «سجاد گنج زاده» به مصاف «جاناتان هورنه» از آلمان رفت و در حالی که 2 امتیاز پیش بود در نهایت 5 بر 2 مغلوب شد و مدال طلا را از دست داد و در تکرار قهرمانی جهان ناکام ماند.

همچنین در دیدار رده بندی وزن منهای 84 کیلوگرم «ذبیح اله پورشیب» به مصاف «دانیار یلداشف» از قزاقستان دارنده مدال نقره آسیا رفت و با ارائه مبارزه ای حساب شده به پیروزی سه بر صفر دست یافت و مدال برنز را از آن خود کرد.

 در دیدار رده‌بندی وزن 50- کیلوگرم، سارا بهمنیار به مصاف «تاتیانا ریبالچنکو» از روسیه رفت و با ارائه عملکردی بسیار خوب با نتیجه 5 بر صفر به برتری دست یافت تا به مدال برنز دست پیدا کند.

بهمنیار در بیست و چهارمین دوره مسابقات جهانی کاراته ابتدا در مرحله نخست با نتیجه 8 بر صفر از سد «ویکا کریستین» از لیتوانی عبور کرد. او در دور دوم نیز پس از تساوی صفر ــ صفر مقابل «ران ران لی» دارنده مدال نقره قهرمانی آسیا در سال 2018 در هانتی (با رأی داوران) به برتری رسید. قهرمان شایسته کشورمان در دیدار سوم نیز با نتیجه 3 بر یک مقابل «آیچا سایا» دارنده مدال نقره قهرمانی آفریقا در سال 2018 پیروز شد تا به دور چهارم صعود کند.

بهمنیار در این مرحله نیز به مصاف «سراب اوزچلیک» قهرمان جهان در سال 2014 و دارنده مدال‌های طلا، نقره و برنز اروپا پیکار کرد که در دیداری نزدیک و نفسگیر با نتیجه 3 بر 2 مغلوب کاراته‌کای باتجربه ترک شد. با صعود کاراته‌کای ترکیه‌ای به دیدار نهایی، بهمنیار شانس خود را در جدول شانس مجدد امتحان خواهد کرد. بهمنیار در جدول شانس مجدد با برتری 2 بر صفر مقابل «جلنا میلوچویچ» به دیدار رده‌بندی رسید.

فردا (یکشنبه) کومیته تیمی مردان ایران که برای سومین دوره متوالی به فینال رسیده است با ترکیه روبرو می شود و کاتای تیمی مردان ایران نیز برای رسیدن به مدال برنز با تیم ترکیه رقابت می کند.

 

کدخبر: 1053130
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ