اخبار مرتبط

سهراب کلوندی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: نخستین پرواز دو سویه همدان-تهران، 18 فروردین امسال توسط هواپیمایی ای.تی.آر که بعد از توافق برجام توسط شرکت هواپیمایی ایران ایر خریداری شده بود انجام شد.
وی با بیان اینکه این پرواز در تمام روزهای هفته به جز روزهای چهارشنبه و جمعه به صورت رفت و برگشت انجام می شود افزود: استاندار همدان با جدیت دنبال برقراری این پرواز بود تا جایی که بر زمان و ساعت پروازها نیز نظارت دارد .
مدیرفرودگاه همدان گفت: به طور حتم برقراری این پرواز علاوه بر آسان سازی در تردد مسافران و استفاده بهینه از وقت و فرصت، موجب کاهش آمار سوانح جاده ای می شود.
کلوندی با بیان اینکه میانگین مسافران همدان - تهران در هر پرواز حدود 20 نفر است بیان کرد: برای ادامه فعالیت این پرواز، استقبال مسافران باید به میانگین 35 نفر در هر پرواز برسد.
وی بیان کرد: یکی از بسترهای مهم برای توسعه گردشگری وجود حمل و نقل هوایی است بنابراین از این ظرفیت می توان برای شناساندن این استان به ویژه در رویداد 2018 بهره گرفت.
وی ادامه داد: پروازهای همدان - کیش و همدان - مشهد نیز تا اطلاع ثانوی به دلیل لغو چارتر کننده تعطیل است.
کلوندی با بیان اینکه در حال رایزنی با شرکت های هواپیمایی برای برقراری مجددد این 2 پرواز هستیم افزود: برای برقراری مجدد پروازها، آژانس های گردشگری همدان اقدام به عقد قرارداد با شرکت های هواپیمایی کرده اند اما به دلیل بالا بودن قیمت ها تاکنون به نتیجه نرسیده اند.
مدیر فرودگاه همدان اضافه کرد: این فرودگاه در چند سال گذشته با انجام پرواز کیش و مشهد رونق گرفته و از حالت تعطیلی خارج شده بود اما این روزها شاهد لغو این 2 پرواز است.
کلوندی با بیان اینکه استقبال شهروندان همدانی از پرواز همدان - مشهد بسیار مطلوب بود افزود: پرواز همدان - کیش نیز رضایت مسافران را جلب کرده بود.
وی اظهار داشت: از 14مرداد تا امروز شنبه 20مرداد با انجام 14 پرواز توسط شرکت هواپیمائی ایران ایر، سه هزارو 445 زائر عازم سرزمین وحی شدند و چهاردهمین پرواز حجاج بیت اله الحرام نیز صبح امروز(شنبه) از فرودگاه همدان به مقصد جده انجام شد.
کلوندی بیان کرد: سه پرواز باقیمانده تا اواخر روز21مرداد انجام می شود.
گفتنی است؛ فرودگاه همدان در پنج کیلومتری شمال شهر قرار دارد و از فرودگاه‌ های قدیمی کشور محسوب می‌شود.
این فرودگاه مجهز به سیستم های کمک ناوبری است و اکنون در این فرودگاه پروازهای داخلی انجام می شود البته برنامه هایی برای برگزاری پروازهای خارجی از جمله پروازهای عتبات عالیات از این فرودگاه وجود دارد.
1181/7523
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.