اخبار مرتبط

علیمردان طالبی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: این اقلام شامل پتو، چادر، کنسرو، جیره غذایی و نیازهای مورد نیاز برای بانوان و کودکان است که هم اینک در انبارهای هلال احمر مراکز شهرستان ها ذخیره شده است.
وی افزود: طبق اصول مدیریت بحران باید حداقل، نیازهای 2 درصد جمعیت را برای استفاده در زمان وقوع حادثه ذخیره کرد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری همدان با بیان اینکه 2 نوع اسکان شامل اردوگاهی و اسکان در جا وجود دارد که نوع دوم بیشتر مورد استقبال مردم است توضیح داد: اسکان در نزدیکترین محل به خانه، موجب رفت و آمد و دسترسی آسان اعضای خانواده به وسایل زندگی می شود.
طالبی گفت: طرح اسکان اضطراری آسیب دیدگان از حوادث تهیه و مکان هایی برای استقرار شهروندان در نظر گرفته شده است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری همدان اظهار داشت: تمامی پارک ها و بوستانهای موجود در شهر و استان برای اسکان اضطراری مورد استفاده قرار می گیرد.
طالبی افزود: علاوه بر این اردوگاه فرهنگی و آموزشی ابوذر و شهید شهبازی متعلق به سپاه همدان برای اسکان اضطراری پیش بینی شده است.
وی ادامه داد: شهرداری همدان درصدد تملک زمینی در حاشیه بلوار نجفی برای ایجاد فضای سبز و بوستان است تا بتوان از این ظرفیت برای اسکان اضطراری بهره رفت.
وی درباره اسکان اردوگاهی نیز توضیح داد: چند نقطه در همدان برای این امر پیش بینی شده که هم اینک در حال رصد امکانات و زیر ساخت های موجود در این مکان ها هستیم.
مهمترین بلایای طبیعی رخ داده در استان همدان به ترتیب وسعت و اهمیت شامل خشکسالی، سیل، سرما و یخبندان، زلزله و کولاک بوده است.
7526/2087
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.