اخبار مرتبط

محمودرضا عراقی روز چهارشنبه در نشست شورای سیاستگذاری رویداد همدان 2018 افزود: موج تبلیغات، انعکاس خبرها و اطلاع رسانی ماحصل فکرها و برنامه های رویداد همدان 2018 بعد از ماه مبارک رمضان آغاز می شود.
وی ادامه داد: برنامه های رویداد 2018 تنها مختص شهر همدان نیست و بخش زیادی از فعالیت ها در شهرستان های استان انجام می شود.
وی اضافه کرد: استان همدان به صورت همدل از این رویدادها استفاده می کند و همه شهرستان ها در این رویداد دخیل هستند.
معاون امور عمرانی استاندار همدان اظهار داشت: اگر 2 رویداد فراملی میزبانی وزرای گردشگری کشورهای آسیایی و اعضای سازمان جهانی گردشگری در همدان برگزار نمی شد این حجم از جهت گیری ها و سامان دهی ها در استان انجام نمی شد و این رهاورد مهمی برای همدان محسوب می شود.
عراقی اظهار کرد: برخی کمیته ها همچون کمیته رویدادهای بین المللی به بهترین شکل کار خود را انجام داده است و پیگیری های برخی کمیته ها همچون کمیته های تبلیغات و فرهنگی باید بیش از این باشد.

** زمان حضور وزاری گردشگری کشورهای آسیایی اعلام شد
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان نیز در این نشست با بیان اینکه زمان قطعی حضور وزاری گردشگری کشورهای آسیایی اعلام شد گفت: استان همدان پنجم تا هفتم شهریورماه میزبان وزرای گردشگری کشورهای آسیایی است.
علی مالمیر افزود: برپایی نمایشگاه بین المللی صنایع دستی نیز در همدان قطعی شد و سعی می شود زمان برپایی این نمایشگاه همزمان با حضور وزرای گردشگری کشورهای آسیایی در همدان باشد.
وی ادامه داد: تفاهم نامه برگزاری همایش بین المللی دستکندها نیز با توجه به ظرفیت استان در حوزه دستکندها نیز در حال امضا است و با کلیات آن موافقت شده است.
وی اظهار داشت: نشست با مدیران 16 شبکه رادیویی در خصوص شکل گیری 'رادیو گردشگری' و پرداختن به موضوع همدان 2018 برگزار شد.

** برگزاری حدود 11 رویداد بین المللی در همدان 2018
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان همدان و رئیس کمیته امور بین الملل رویداد همدان 2018 نیز گفت: این کمیته برگزاری حدود 11 رویداد بین المللی در قالب رویداد همدان 2018 را در دست اقدام دارد.
علی اصغر زبردست افزود: رایزنی ها با دکتر ظریف برای برگزاری اولین نشست سفرای خارجی مستقر در جمهوری اسلامی به همراه رایزن های فرهنگی و اقتصادی آنان در همدان انجام شد و حدود 250 نفر از سفرا و رایزنان فرهنگی و اقتصادی آنان در 21 و 22 تیرماه در این نشست شرکت می کنند.
وی ادامه داد: نشست تعدادی از سفرای جمهوری اسلامی و رایزن های بازرگانی و اقتصادی ایران در خارج از کشور نیز در مردادماه به میزبانی همدان برگزار می شود.
وی اضافه کرد: نمایشگاه بین المللی و تخصصی شهرهای جهانی سفال و سرامیک و مبل و منبت نیز در 30 مرداد تا پنج شهریورماه در همدان برگزار می شود.
زبردست با بیان اینکه نمایندگان 140 کشور برای حضور در این نمایشگاه دعوت شده اند گفت: حدود 15 مهمان ویژه به عنوان سخنران این برنامه حضور می یابند.
رئیس کمیته امور بین الملل رویداد همدان 2018 بیان کرد: روز اول شهریور نیز به مناسبت روز همدان و بزرگداشت بوعلی ، همایش طب سینوی توسط دانشگاه علوم پزشکی برگزار می شود و از حدود 50 دانشمند بزرگ در این زمینه در سراسر جهان دعوت شده اند که از 31 مرداد تا 2 شهریور در همدان حضور دارند.
زبردست از برگزاری نشست شهرداران شهرهای جاده ابریشم خبر داد و گفت: این نشست برای همدان می تواند مثمر ثمر باشد چرا که همدان در کریدور جاده ابریشم که حدود 300 شهر در این مسیر قرار دارند، است.

** دانشگاه دی 8 اواخر شهریورماه افتتاح می شود
رئیس دانشگاه بوعلی سینا و رئیس کمیته علمی رویداد همدان 2018 نیز در این نشست گفت: اساسنامه دانشگاه بین المللی دی 8 همدان در هفتم و هشتم تیرماه در نشستی در خارج از کشور تایید و تلاش می شود افتتاحیه دانشگاه دی 8 اواخر شهریورماه برگزار شود.
یعقوب محمدی فر افزود: جشنواره دانشجویان غیرایرانی سراسر کشور نیز در صورت تامین بودجه در همدان برگزار می شود و حدود 600 دانشجوی خارجی در قالب این جشنواره به همدان می آیند.
وی ادامه داد: نشست بین المللی ایران شناسان و کارگاه پژوهشی باستان شناسان دنیا نیز در صورت تامین بودجه در همدان برگزار می شود.
وی پیشنهاد کرد: جشنواره ملی عکاسی ابن سینا نیز در همدان برگزار و از پتانسیل دانشجویان و انجمن های علمی استفاده شود.

** شناسایی بیش از 100 ظرفیت اقتصادی در همدان
رئیس کمیته اقتصادی و سرمایه گذاری همدان 2018 نیز گفت: بهره برداری حداکثری اقتصادی در راستای ظرفیت استان از رویداد همدان 2018 مهمترین هدف این کمیته است.
سید مهرداد موسوی افزود: با توجه به اینکه در حال حاضر قاره آسیا به یکی از قطب های اقتصادی دنیا تبدیل شده است و در اقتصاد بین الملل تاثیر گذار است می توان از فرصت رویداد همدان 2018 برای حضور سفرای این کشورها در همدان بیشترین بهره برداری را داشت.
وی ادامه داد: این کمیته ظرفیت های اقتصادی استان را که قابلیت سرمایه گذاری خارجی دارند بررسی کرده و در این راستا بیش از 100 مورد ظرفیت اقتصادی در استان شناسایی شده است.
رئیس کمیته اقتصادی و سرمایه گذاری همدان 2018 اضافه کرد: همه این 100 مورد ظرفیت شناسایی شده قابلیت سرمایه گذاری خارجی را ندارند و طبق بررسی ها مشخص شد 26 مورد از این ظرفیت ها دارای قابلیت سرمایه گذاری خارجی است.
موسوی بیان کرد: فرآوری سیر، فرآوری سیب زمینی، فرآوری گیاهان دارویی و پرورش گیاهان زینتی ، ساخت الیاف شیشه، تولید کاغذ از سنگ، توسعه زنجیره مبل و منبت استان، توسعه زنجیره سفال استان، احداث مجتمع های گردشگری و اجرای طرح های سرمایه گذاری در مناطق ویژه گردشگری از جمله طرح هایی است که قابلیت سرمایه گذاری خارجی دارند.

** 584 خبر در قالب همدان 2018 اطلاع رسانی شد
رئیس کمیته اطلاع رسانی رویداد همدان 2018 نیز گفت: 584 خبر و طرح گرافیکی در قالب همدان 2018 اطلاع رسانی شده است.
مریم مقدم افزود: معرفی جاذبه های گردشگری شهرستان ها در 82 طرح طراحی شد و 89 طرح اینفوگرافی در مورد معرفی ظرفیت های مختلف استان تبادل شد.
وی اضافه کرد: طرح 'از اینجا تا هر کجای ایران' در ارتباط با تورهای گروهی در سایر استان ها برقرار شد و 36 خبر آنها با تصاویر مرتبط منتشر شد.
همدان در سال 2018 به عنوان پایتخت گردشگری آسیا انتخاب شده است و در این سال میزبان وزرای گردشگری 34 کشور آسیایی و بیش از 500 عضو وابسته به سازمان جهانی گردشگری خواهد بود.
استان همدان که در دامان کوه الوند پهنه گسترانیده با تمدن سه هزار ساله از کهن‌ ترین شهرهای جهان است و در سال 85 با مصوبه مجلس شورای اسلامی به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران معرفی شد.
این استان با دارا بودن آثار تاریخی و باستانی ارزشمندی همچون تپه هگمتانه، کتیبه های گنجنامه، آرامگاه بوعلی سینا، آرامگاه باباطاهر، گنبد علویان و جاذبه های طبیعی همچون غار علیصدر هم‌ اکنون به عنوان پنجمین شهر گردشگری کشور شناخته می‌ شود.
استان همدان دارای بیش از یک هزار و 800 اثر تاریخی و توریستی شناسایی شده است که یک هزار اثر استان همدان ثبت ملی شده است.
1181/2087
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.