اخبار مرتبط

حجت الاسلام موسی محبی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه ماه رمضان فرصت بندگی و انس با قرآن است ابراز امیدواری کرد: در این ماه طلاب و مبلغان و نگهبانان دین با حضور در مساجد نهاوند، بتوانند دین خود را نسبت به اسلام ادا کنند.
وی مهمترین کار روحانیان و مبلغان مساجد را اقامه نمازهای جماعت عنوان کرد و افزود: سخنرانی در خصوص فلسفه روزه و رمضان و بیان احکام و تفسیر قرآن از جمله برنامه‌های دیگری است که مبلغان در طول یک ماه در مساجد اجرا می کنند.
حجت الاسلام محبی ترویج باورها و اعتقادات دینی و مبارزه با آسیب‌های اجتماعی، پیشگیری از طلاق و اعتیاد را از جمله ماموریت‌ها و برنامه‌های مبلغان در ماه ضیافت الهی برشمرد و ادامه داد: با توجه به اینکه ماه رمضان، بهار قرآن است، جلسات محفل انس و تفسیر قرآن کریم در 20 مسجد سطح شهر و همچنین 30 مرکز روستا برگزار می‌شود.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی نهاوند گفت: در بین مبلغان اعزامی حدود 20 مبلغه نیز وجود دارد که در این ماه برنامه های ویژه فرهنگی برای خواهران اجرا می کنند.
حجت الاسلام محبی با بیان اینکه دل ها در ماه مبارک رمضان تشنه آشنایی با معارف دین و قرآن هستند خاطرنشان کرد: با توجه به معنویت حاکم بر مردم در طول ماه رمضان باید طلاب و مبلغان چنین فرصتی را غنیمت شمرده و به مردم در خصوص معرفت شناسی دینی کمک کنند.
وی اظهار داشت: مبلغان اعزامی به مساجد نهاوند از روحانیان بومی و طرح هجرت حوزه علیمه قم و سازمان اوقاف تامین شده اند که تا پایان رمضان در این شهرستان حضور خواهند داشت.
در شهرستان نهاوند 220 مسجد وجود دارد که 40 مسجد آن در سطح شهر و مابقی در مراکز روستایی است.
7525/2087
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.