اخبار مرتبط

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی دامپزشکی همدان، محمدرضا رسولی افزود: طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی بر مواد خام دامی و مراکز عرضه مواد خام دامی استان تا 27 خرداد ماه و در 2 نوبت کاری صبح و بعدازظهر اجرا می شود.
وی اضافه کرد: هدف از این بازدید ها، بررسی کیفیت بهداشتی مواد خام دامی و رعایت دستورالعمل های سازمان دامپزشکی در خصوص حمل، نگهداری و عرضه فرآورده های خام دامی در مراکز عرضه و اطلاع رسانی عمومی و آشنایی مردم استان با ضوابط است.
مدیرکل دامپزشکی همدان اظهار داشت: 32 گروه بازرسی ثابت و سیار در استان همدان برای کنترل و نظارت بهداشتی بر مواد خام دامی در ماه رمضان تشکیل شده است است.
وی ادامه داد: با توجه به افزایش مصرف فرآورده های خام دامی در این ماه و تامین امنیت غذایی مصرف کنندگان از تولید تا مصرف، برنامه ریزی منسجم برای اجرای طرح تشدید نظارت بهداشتی صورت می گیرد.
رسولی گفت: در این طرح از تمام مراکز عرضه مواد خام دامی از قبیل قصابی ها، مرغ فروشی ها، خودروهای ویژه حمل فرآورده های خام دامی، سردخانه ها، کشتارگاه های دام و طیور و کارگاه های بسته بندی این فرآورده ها بازرسی می شود.
وی از مردم خواست، ضمن تهیه این فرآورده ها از مراکز معتبر و مجاز، در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را از طریق تلفن 1512 و تلفن‌های 4-32651801 به بازرسان اداره دامپزشکی اطلاع دهند تا برخورد لازم در این رابطه صورت گیرد.
گفتنی است در تعطیلات نوروزی و اجرای طرح تشدید و نظارت بر عرضه مواد خام دامی در فروردین ماه 37 هزار و 159 کیلوگرم مواد خام دامی غیر بهداشتی و غیرقابل مصرف در استان همدان کشف و ضبط شد.
7523/2087
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.