اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در این آیین، خیران را مصداق بارز تزکیه دانست و اظهار کرد: خیران دل های خود را از زنگارهای دنیا زدوده اند و به آخرت می اندیشند و در این راه از جان و مال خود دریغ نمی کنند.
محمد کاظمی با بیان اینکه ملایر شهر واقفان خیر اندیش و خیران است و در استان همدان پیشتاز است، افزود: خیران به خوبی در حوزه های مختلف بویژه سلامت گام برداشته اند و ادامه مسیر ما، همان راهی است که خیران و نیکوکاران این شهرستان بنا گذاشته اند.
وی با اشاره به سفر سال گذشته وزیر بهداشت و درمان به این شهرستان، بیان کرد: با نگاه ویژه و کمک های خوب دکتر قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت و درمان، دانشکده پیراپزشکی ملایر با 2 رشته راه اندازی و تجهیزات و امکانات بسیار خوبی در حوزه بهداشت و درمان به این شهرستان اختصاص یافت.
کاظمی با بیان اینکه از سال تحصیلی جدید نیز دانشکده پیزاپزشکی ملایر در سه رشته جدید دانشجو می پذیرد، ادامه داد: با کمک وزیر بهداشت و درمان، مجوز احداث مرکز پرتو درمانی ملایر صادر شد و هم اکنون این مرکز توسط بخش خصوصی و با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملایر در حال احداث است.
وی گفت: با توجه به اینکه بخش آنژیوگرافی بیمارستان امام حسین(ع) ملایر در حال احداث است، خواستار کمک دانشگاه علوم پزشکی همدان در جذب رشته های فوق تخصصی و تجهیزات این بخش هستیم.
نماینده مردم ملایر در مجلس دهم کمک های خیران سلامت در تجهیز مراکز بهداشتی و درمانی، بخش های سی.سی.یو و آی.سی.یو بیمارستان امام حسین(ع)، بخش دیالیز، خرید تجهیزات پزشکی و امکانات مورد نیاز این حوزه را قابل تقدیر دانست و افزود: در کنار خیران سلامت ما نیز از هیچ اقدامی در توسعه و تقویت حوزه بهداشت و درمان و سلامت مردم کوتاهی نمی کنیم.

**ملایر رتبه برتر استان در انجام کار خیر
رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز رشد کنونی حوزه بهداشت و درمان طی چند دهه گذشته پس از پیروزی انقلاب تاکنون را بی سابقه دانست و گفت: امروز به برکت نظام جمهوری اسلامی ما صادر کننده پزشک و پرستار به سایر کشورها و وارد کننده دانشجوی خارجی هستیم.
حبیب الله موسوی بهار با بیان اینکه توسعه علم پزشکی ایران در جهان بی نظیر است، اظهار کرد: با همت جهادی امروز علم پزشکی فرزندان این مرز و بوم در تمامی ابعاد به رده های تخصصی و فوق تخصصی رسیده است.
وی ادامه داد: امید به زندگی مردم ایران در سال 57 پس از پیروزی انقلاب، 55 سال بود که هم اکنون به رغم تمامی مشکلات به 76 سال رسیده و جزء کشورهای برتر در این حوزه هستیم.
موسوی بهار گفت: امید زندگی مردم ایران تا سال 1404 باید به 80 سال برسد و این دور از دسترس نیست.
وی با بیان اینکه در حال حاضر زمینه برای ورود خیران در حوزه بهداشت و درمان و سلامت مهیا است، افزود: مهمتر از بخشیدن مال در این عرصه، زنده نگه داشتن این رسم خیر است که باید به فرزندان مان این فرهنگ نیک را بیاموزیم.
رئیس هیات مدیره مجمع خیران سلامت همدان نیز در این آیین بیان کرد: هم اکنون با همت خیران سلامت مرکز جامع سرطان با 300 میلیارد ریال اعتبار در حال ساخت و در سایر نقاط استان نیز اقدام خوب خیران به شکل های مختلف در حال انجام است.
موسوی بهار گفت: ملایر رتبه نخست استان را در انجام کارهای خیر در حوزه بهداشت و درمان دارد و با همت خیران سلامت این شهرستان گام های بلندی در این حوزه برداشته شده است.
وی بیماری های قلبی و عروقی و تصادف ها و حوادث را در صدر علل مرگ و میر در ایران عنوان کرد و افزود: تلاش ما رساندن خدمات بهداشتی و درمانی به محل زندگی مردم است و همه با هم باید برای کاهش بیماری ها و حوادث گام برداریم.

**کمک 50 میلیارد ریالی خیران استان همدان به حوزه سلامت
مدیرعامل مجمع خیران سلامت همدان نیز به کمک 50 میلیارد ریالی خیران این استان به حوزه سلامت طی سال گذشته اشاره و آن را اقدامی بی نظیر از سوی این قشر برشمرد و گفت: این کمک ها در راستای احداث خوابگاه برای نیازمندان، مراکز بهداشتی و درمانی، تجهیزات بیمارستانی و پزشکی، عمرانی و آموزشی و تجهیزاتی بوده است.
محمدصادق صبا ارتقا و توانمندسازی خودمراقبتی و حفظ سلامت افراد همراه با آموزش هدفمند و داوطلبانه را از اولویت های این مجمع عنوان و بیان کرد: با همراهی خیران در صدد ساخت، تجهیز، بهسازی مراکز بهداشتی و درمانی و فضای مناسب تر برای ارایه خدمات سلامت مطلوب تر هستیم.
وی ادامه داد: با طراحی روش های نوین مشاوره و مددکاری عالمانه و هدفمند به کمک نیازمندان می رویم تا دسترسی به خدمات درمانی را برای گروه هدف آسان کنیم.
صبا با بیان اینکه طرح 'یک بیمار، یک خیر' در دست اجرا است، آمار کشته شدگان در حوادث بویژه تعطیلات نوروزی را نگران کننده خواند و تاکید کرد: باید تلاش کنیم از بیمارسازی و بیمار شدن جلوگیری کنیم.
رئیس مجمع خیران سلامت ملایر نیز شناسایی، هدایت و جذب خیران در حوزه سلامت، احداث، تکمیل، ترمیم، تجهیز و همیاری در امر بهداشتی و درمانی، مشاوره و راهنمایی بیماران سخت درمان نیازمند، آموزش و پیشگیری و اشاعه فرهنگ ارزشمند اهدای عضو را از اهداف عمده این مجمع عنوان کرد.
عباس آذرهمایون با اشاره به خدمات خیران سلامت و تجهیز بخش های مختلف بیمارستان امام حسین(ع) و خرید تجهیزات پزشکی و درمانی، گفت: در حال حاضر بیمارستان 96 تختخوابی توسط خیر ملایری حاج حسن توکلی در روستای جوراب در حال ساخت است و 20 درصد طرح اجرا شده است.
وی ادامه داد: علاوه بر فعالیت های عمرانی که توسط خیران سلامت در دست اجرا است، صندوق هایی برای کمک به بیماران سخت درمان بین خیران توزیع شد که سال گذشته از محل این کمک ها 30 بیمار سرطانی زیر پوشش قرار گرفت.
آذرهمایون بیان کرد: واحد مددکاری این مجمع نیز در حال فعالیت است که از این طریق بیماران بی بضاعت معرفی و توسط پزشکان ویزیت می شوند.
در این آئین از خیران سلامت و همچنین پنج خانواده اهدا کننده عضو طی سال گذشته در این شهرستان، تجلیل به عمل آمد.
مجمع خیران سلامت ملایر از اردیبهشت ماه سال 92 فعالیت خود را آغاز کرد که در حال حاضر این مجمع بیش از 250 عضو دارد و بیش از پنج هزار تن در این شهرستان دارای کارت اهدای عضو هستند.
7528/2090
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.