اخبار مرتبط

سعید کتابی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: شب گذشته در جریان درگیری دسته جمعی در این روستا، 2 تن اقدام به استفاده از سلاح گرم و تیراندازی با سلاح شکاری می کنند.
وی اضافه کرد: تیراندازی شب گذشته منجر به زخمی شدن چهار تن از اعضای یک طایفه شده که مجروحان به بیمارستان ملایر منتقل می شوند.
وی بیان کرد: 2 تن از مجروحان این درگیری از بیمارستان مرخص شدند و در حال حاضر 2 تن دیگر در بیمارستان بستری هستند.
معاون فرماندار ملایر گفت: هشت تن از مسببان و عوامل اصلی این نزاع بازداشت شدند و تلاش پلیس برای دستگیری 2 تن دیگر ادامه دارد.
کتابی درباره انگیزه این درگیری دسته جمعی گفت: طرف های درگیری در مجاورت و همسایگی یکدیگر زندگی می کنند و به علت اختلاف بر سر زمین مسکونی با هم درگیر می شوند.
وی توضیح داد: یکی از طرف ها اقدام به ساخت منزل مسکونی کرده که همسایه با ادعالی مالکیت بر این زمین از ساخت و ساز جلوگیری می کند و این اقدام زمینه ای برای بروز تنش بین آنها می شود.
معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه ملایر اظهار کرد: یکی از طرف های درگیری به جای حل مسالمت آمیز این موضوع، اقدام به استفاده از سلاح شکاری مجاز می کند.
کتابی گفت: عوامل انتظامی شبانه تمامی مسببان این نزاع دسته جمعی را دستگیر کرده و تا پاسی از شب برای برقراری امنیت، در این روستا حضور می یابند.
وی افزود: همچنین نشستی با حضور بخشدار و فرمانده انتظامی شهرستان با ریش سفیدان و بزرگان این 2 طایفه برگزار شد تا شاهد انتقام جویی و تداوم این درگیری نباشیم.
وی یادآوری کرد: این 2 طایفه پیشتر نیز به علت یکسری مشکلات با یکدیگر درگیر شده بودند و زمینه و بهانه برای بروز نزاع دسته جمعی را داشتند.
اوایل فروردین ماه نزاع دسته جمعی 2 طایفه در روستای 'هلور' شهرستان کبودرآهنگ منجر به مرگ مرد 45 ساله شد.
7526/2090
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.