اخبار مرتبط

محمد تقی شهبازی در این ارتباط به خبرنگار ایرنا گفت: هدف از سرودن این شعر الگوگیری از منش و مرام پهلوانی حضرت ابوالفضل (ع) در زندگی روزمره و توسل به آن حضرت در ناملایمات زندگی و تهاجمات روانی، فرهنگی و اجتماعی است.
وی افزود: ملودی این سرود برگرفته از سرود 'ای ایران ای مرز پر گهر' است که در مراحل ثبت آن از اجرای آواز و ضرب زورخانه ای بابک دلفانی و سنتور علیرضا دلفانی در قالب یک لوح فشرده استفاده شده است.
شهبازی گفت: این سرود برای نخستین بار توسط گروه سرود مدرسه قرآنی طاهای نهاوند به مناسبت دهه فجر اجرا شد و مورد استقبال قرار گرفت.
وی با بیان اینکه این سرود قابلیت اجرا با سازهای دیگر را نیز دارد، افزود: با توجه به نوع تنظیم ملودی، سرود 'ای عباس' قابلیت اجرا با سازهای مختلف را دارد و از جمله مرشدان زورخانه در زمان ورزش پهلوانی و زورخانه ای به ویژه در مرحله ورودی و خروجی گروهی، نرمش های پشت تخته و پای زدن ورزشکاران می توانند آنرا اجرا کنند.
این فعال فرهنگی در خصوص مراحل ثبت اثر خود در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: درخواست ثبت اثر خرداد امسال به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نهاوند ارایه و پس از ارجاع آن به اداره کل استان، به دفتر حقوقی و امور مالکیت معنوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در دفتر آثار ادبی این وزارتخانه ثبت شد و سرانجام در تاریخ 17 بهمن به عنوان آخرین مرحله قانونی در روزنامه سراسری کشور به ثبت رسید.
به گزارش ایرنا، محمد تقی شهبازی پژوهشگر مسائل اجتماعی، استاد دانشگاه و از فعالان فرهنگی نهاوند بشمار می رود که تاکنون چند اثر فرهنگی در زمینه آیین های مختلف این شهرستان به چاپ رسانده است.
اخبار مهم خبرگزاری ایرنای کشور و استان همدان را به طور شبانه روزی از کانال خبری تلگرام 'اخبار ایرنا همدان' به نشانی irnahamadan@ دریافت کنید.
7525/2090
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.