اخبار مرتبط

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی دامپزشکی استان همدان، محمودرضا رسولی افزود: همزمان با فرا رسیدن عید سعید قربان و انجام آئین قربانی کردن دام در این روز ، دامپزشکی استان همدان، نظارت و کنترل شرعی و بهداشتی بر روند ذبح دامهای قربانی را تشدید می کند.
وی اظهار کرد: در این راستا اداره کل دامپزشکی استان همدان با هماهنگی سایر ادارات و ارگان های ذیربط و با تشکیل ،آموزش، تجهیز و ساماندهی  17 اکیپ  ثابت و 27 اکیپ سیار و با ترکیب 28 دامپزشک ، 49 نفر بازرس بهداشتی گوشت ، 10 نفر ناظر شرعی ، نظارت بر ذبح شرعی و بهداشتی قربانی های شهروندان را انجام می دهد .
رسولی از شهروندان استان همدان خواست: به منظور رعایت اصول بهداشتی و جلوگیری از انتشار بیماری های قابل انتقال از دام به انسان، در روز عید سعید قربان، دام های قربانی خود را در کشتارگاه های سراسر استان کشتار کرده و از خدمات رایگان بازرسی بهداشتی و شرعی بازرسان اداره کل دامپزشکی استان همدان بهرمند شوند.
وی افزود: در غیر این صورت جهت نظارت شرعی و بهداشتی می توانند با شماره 1512 تماس گیرند و از خدمات رایگان اکیپ های ثابت و سیار دامپزشکی بهره مند شوند.
استان همدان با 9 شهرستان و یک هزار و 41 روستا دارای 370 هزار راس گاو و گوساله اصیل و بومی، یک میلیون و 400 هزار راس گوسفند و 300 هزار راس بز و بزغاله و ظرفیتی بالا در تولید محصولات گوشتی و لبنی است.
7523/1181
تنظیم کننده : مرضیه بختیاری

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.