اخبار مرتبط

حسن ظفری عصر یکشنبه در آیین بهره برداری از واحد مسکن روستایی در شورین افزود: یک هزار و 766 واحد مسکن شهری و روستایی با 941 میلیارد ریال اعتبار در استان در این هفته به بهره برداری می شود.
وی اضافه کرد: از این تعداد 973 واحد روستایی با بیش از 426 میلیارد ریال اعتبار به مساحت 85 هزار و 150 مترمربع احداث شده و در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.
وی تصریح کرد: کل تسهیلات بهسازی و نوسازی مسکن روستایی استان همدان9 هزار و 300 میلیارد ریال است که بیش از پنج هزار و 800 میلیارد ریال آن به صورت 100 درصد جذب شده است.
وی خاطرنشان کرد: تا کنون 79 هزار و 693 واحد مسکن روستایی در استان همدان موفق به اخذ پایانکار از نظام فنی روستایی شدند و بهسازی و نوسازی بیش از 86 هزار و 143 واحد مسکن روستایی به اتمام رسیده است.
ظفری تصریح کرد: امروز ساخت و ساز مسکن روستایی در سطح استان شرایط و روند مطلوبی دارد و مبحث 19 در ساختمان ها اجرایی می شود و این در حالی است که ضرورت صرفه جویی در انرژی هنوز در برخی شهرها هم رعایت نمی شود.
وی عنوان کرد: 423 میلیارد ریال از تسهیلات بانکی و آورده مالک در روند نوسازی مورد استفاده قرار گرفته و چرخه اشتغال را به حرکت درآورده است.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان همدان با بیان اینکه 61 واحد از 937 واحد مسکن نوسازی شده در استان، در شهرستان همدان قرار دارد گفت: نوسازی این تعداد مسکن روستایی هزینه ای معادل 80 میلیارد ریال دربرداشته که تحولی در اقتصاد مسکن بوده است.
ظفری ادامه داد: زلزله اخیر در شهرستان نهاوند نشان داد که تائیدیه نظام فنی روستایی و مقررات ملی مسکن تا چه حد ضروری و لازم است.
وی خاطرنشان کرد: اگر شناخت و نگاه مردم نبود موفق به اجرای نوسازی و بهسازی 49 درصد روستاها در سطح استان نمی شدیم و این در حالی است که در سطح کشور این آمار، 41درصد است.
وی هدف گذاری در مساکن روستایی را نوسازی و بهسازی 75درصدی عنوان کرد و افزود: با دریافت حمایت ها زودتر از سال 1404 به این هدف دست یابیم.
بر اساس اعلام روابط عمومی استانداری همدان در هفته دولت امسال 859 طرح با هشت هزار و 830 میلیارد ریال با حضور مقام های کشوری و استانی افتتاح و یا عملیات اجرایی آنها آغاز می شود.
7523 /2087
خبرنگار: مرضیه بختیاری** انتشاردهنده: زهرا پیرنیا
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.