• کدخبر: 672941
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

به گزارش خبرآنلاین از همدان ؛ و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، سید محمد کاظم خلدی نسب، مشاور معاونت گردشگری به عنوان نماینده سازمان در نشست کارشناسان ارشد و مقامات عالیرتبه گردشگری دومین اجلاس وزیران گردشگری کشورهای عضو مجمع گفتگوهای آسیایی (ACD)که از 21 تا 25 خرداد ماه در شهر «سیم ریپ» کشور کامبوج در حال برگزاری است، ضمن برشمردن ویژگی های تاریخی، تمدنی و گردشگری همدان، این شهر را شایسته تبدیل شدن به پایتخت گردشگری آسیا، اعلام کرد.

پیشنهاد مذکور که به استناد مصوبات اجلاس وزیران کشورهای عضو در آوریل 2014 در منامه بحرین مبنی بر معرفی شهرهای پیشنهادی برای تعیین پایتخت گردشگری آسیا انجام گرفته است، دستاوردهای گسترده‌ای برای معرفی ظرفیت‌ها و توسعه گردشگری کشور در 33 کشور عضو از قاره آسیا به همراه خواهد داشت.

در این رویداد همچنین مدیر کل وزارت گردشگری کامبوج به نمایندگی از سوی دولت پادشاهی این کشور خواستار مشارکت و همکاری کلیه شرکت‌کنندگان برای توسعه و گسترش همکاری‌های گردشگری میان کشور عضو شد و دبیر کل مجمع ACD نیز ضمن ارائه گزارشی از اقدامات و فعالیت‌های انجام شده توسط دبیرخانه و کشورهای عضو به ترسیم مسیر اقدامات مشترک پیش‌رو پرداخت و ابتکار عمل جمهوری اسلامی ایران برای میزبانی اولین اجلاس وزیران گردشگری کشورهای عضو، مورخ شهریور 1395 در تبریز را اقدامی شایسته و دارای نتایج ارزنده خواند.

شایان ذکر است توسعه محصولات و تقویت همکاری‌های قاره‌ای در صنعت گردشگری و نیز راهکارهای تبادل اطلاعات حوزه گردشگری کشورهای آسیایی در سطح بین الملل نیز از سوی مدیر اجرایی اتحادیه سفر آسیا و اقیانوسیه ((PATA و نماینده دبیر کل سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) مطرح شد.

لازم به ذکر است دومین اجلاس وزیران گردشگری کشورهای عضو مجمع گفتگوهای آسیایی (ACD) در 4 بخش شامل: نشست کارشناسان ارشد، نشست وزرای گردشگری، توربازدیدهای فنی و نیز کنفرانس گردشگری پایدار و شهرهای تاریخی تشکیل شده است که متناسب با موضوع، نمایندگانی از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این رویداد شرکت خواهند کرد.

گفتنی است مجمع گفتگوهای آسیایی، یک سازمان بین دولتی به شمار می‌آید که در 18 خرداد 1381 به منظور ارتقای همکاری‌های آسیایی در سطح قاره‌ای تشکیل شد.
در حال حاضر 33 کشور آسیایی در این مجمع که فراگیرترین تشکیلات فرامنطقه‌ای شناخته می‌شود، عضو هستند.

46

انتهای پیام
  • کدخبر: 672941
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.