اخبار مرتبط

حبیب نادیان رفیع روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: براساس اعلام برنامه وزارت راه و شهرسازی کل راه های روستاهای بالای 50 خانوار باید آسفالت شود که استان همدان در اجرای این طرح از نرم کشوری جلوتر است.
وی با بیان اینکه کل راه های روستایی بالای 50 خانوار در همدان آسفالت است افزود: در استان همدان آسفالت راه های با بیش از 20 خانوار نیز شروع شده است.
مدیر توسعه و ساخت راههای اداره کل راه و شهرسازی ادامه داد: استان همدان بیش از سه هزار و 100 کیلومتر راه روستایی دارد که بیش از 85 درصد آن بهسازی و آسفالت شده است.
نادیان رفیع تصریح کرد: با اجرای عملیات بهسازی و آسفالت 70 کیلومتر راه روستای ، 100 درصد راه های روستایی استان همدان آسفالت می شود.
وی همچنین با اشاره به همکاری اداره کل راه و شهرسازی با شهرداری شهرهای زیر 25 هزار نفر گفت: برای شهرهای زیر 25 هزار نفر براساس قانون بودجه 94 و 95 به صورت مشارکتی با شهرداری روکش آسفالت جاده هایی که در تردد سفرهای برون شهری است را انجام دادیم که قیر وزارتخانه و آسفالت را شهرداری ها انجام داده اند.
وی اظهار کرد: در این راستا در مسیر بزرگراه کربلا در شهر مریانج 3.1 کیلومتر با 440 تن قیر ترمیم و آسفالت شده است.
نادیان رفیع بیان کرد: در شهرهای رزن، کبودرآهنگ و قهاوند آسفالت 15 کیلومتر با 2 هزار تن قیر و در شهرهای فامنین، قروه، گیان و لالجین نیز 16 کیلومتر با سه هزار تن قیر در دست اجرا است.
استان همدان دارای پنج هزار و 400 کیلومتر انواع راه است.
7523/6993
خبرنگار:مرضیه بختیاری
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.