اخبار مرتبط

دکتر عباس آذرهمایون روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: عصر روز گذشته (یکشنبه) با هماهنگی های انجام شده تیم پزشکی برای انتقال این بیمار به بیمارستان سینای تهران اعزام شد تا پس از تایید نهایی اهدای اعضای این بیمار مسجل شود.
وی افزود: چند روز پیش بیماری به نام سمیه ساریخانی قلعه باباخانی که به دلیل نامشخصی به کما رفته بود، دچار مرگ مغزی شد.
وی ادامه داد: این بیمار که یک هفته در بیمارستان دکتر غرضی ملایر بستری بود، با تایید تیم پزشکی این بیمارستان مرگ مغزی این دانش آموز ملایری تایید شد.
آذرهمایون بیان کرد: به دلیل پایین بودن سن این بیمار و البته پس از تایید نهایی تیم پزشکی اهدای همه اعضای قابل پیوند همچون قلب، ریه ها، کبد، لوزالمعده، پانکراس، قرنیه و سایر نسوج این بیمار قابل پیوند به سایر بیماران نیازمند است.
وی گفت: در حال حاضر خانواده این دانش آموز ملایری برای اهدای تمامی اعضا و نسوج بدن فرزندشان اعلام آمادگی کرده و رضایت کامل دارند.
وی با بیان اینکه این دانش آموز خود را برای امتحانات کنکور آماده می کرده، اظهار کرد: هنوز دلیل به کما رفتن این بیمار نامشخص است و مدت هفت روز در بیمارستان غرضی ملایر در کمای عمیق بود.
آذرهمایون ادامه داد: هفته گذشته نیز اعضای بدن مرحوم مهدی بشیری در شهر ازندریان ملایر که دچار مرگ مغزی شده بود، به بیماران نیازمند اهدا شد.
طی سال جاری اعضای بدن 2 بیمار مرگ مغزی در ملایر به بیماران نیازمند زندگی دوباره بخشید.
تاکنون اعضای بدن هفت بیمار دچار مرگ مغزی در شهرستان ملایر به بیماران نیازمند اهدا شده است.
مجمع خیران سلامت ملایر که از سال 92 فعالیت خود را آغاز کرد، تاکنون اقدامات موثری در زمینه اهدای اعضا در این شهرستان انجام داده است و هم اکنون بیش از 160 خیر در حوزه سلامت به این مجمع همکاری می کنند.
در حال حاضر بیش از 2 هزار تن در شهرستان ملایر دارای کارت اهدای عضو هستند.
این شهرستان با دارا بودن جمعیتی بالغ بر 300 هزار نفر در 75 کیلومتری شهر همدان واقع شده است.
7528/6993
خبرنگار: معصومه موسوی**انتشار دهنده:اکبر بهاروند
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.