اخبار مرتبط

خسرو سامری روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: 44 طرح در سفر سوم شهریور ماه سال 94 کاروان تدبیر و امید به همدان با هشت هزار و 570 میلیارد ریال اعتبار برای توسعه این استان مصوب شد.
وی اضافه کرد: تخصیص پنج هزار و 70 میلیارد ریال اعتبارت مصوب در سفر هیات دولت از تعهدات سال 94 و سه هزار و 450 میلیارد ریال از تعهدات سال 95 بوده است.
وی بیان کرد: زمان پیش بینی شده برای تکمیل طرح های مصوب در سفر هیات دولت پایان سال مالی 95 یعنی در سال 96 است.
دبیر ستاد استانی پیگیری مصوبات سفر هیات دولت به همدان گفت: هشت طرح از طرح های مصوب سفر هیات دولت متعلق به بخش عمران و مسکن شهری با اختصاص 630 میلیارد ریال بوده است.
سامری افزود: برای اجرای چهار طرح مصوب بخش کشاورزی در سفر هیات دولت به همدان 450 میلیارد ریال پیش بینی شد.
وی اضافه کرد: همچنین اجرای هفت طرح با یک هزار و 280 میلیارد ریال اعتبار در بخش درمان، هفت طرح حوزه منابع آب با یک هزار و 230 میلیارد ریال و هشت طرح علمی و فرهنگی با 350 میلیارد ریال اعتبار در سفر هیات دولت مصوب شد.
وی تصویب اجرای 6 طرح حمل و نقل با چهار هزار و 330 میلیارد ریال اعتبار، یک طرح در بخش غذایی با پیش بینی 120 میلیارد ریال اعتبار و سه طرح فرهنگی و ورزشی با 12 میلیارد ریال اعتبار از برکات سفر هیات دولت به همدان است.
دبیر ستاد استانی پیگیری مصوبات سفر هیات دولت به همدان اظهار کرد: 21 طرح از 44 پروژه مصوب در سفر هیات دولت 100 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.
به گزارش ایرنا سامری اضافه کرد: این طرح ها شامل پروژه های بزرگ استان از جمله آزاد راه ، مراکز درمانی و دانشگاه ها است.
وی با ذکر اینکه 15 طرح بین 65 تا 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد گفت: اجرای مرحله نخست پارک علم و فناوری از جمله این طرح ها است.
سامری بیان کرد: هشت طرح بین 50 تا 65 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تنها یک طرح دانشکده پرستاری اسدآباد زیر 50 درصد پیشرفت است که علت آن کمبود اعتبار و مشکل اجرایی نبوده بلکه مسائل فنی موجب کندی اجرای این طرح شده است.
استان همدان سوم شهریور ماه سال 94 میزبان رئیس جمهوری و اعضای هیات دولت بود.
7526/6993
خبرنگار: علیرضا جهانگیری**انتشار: اکبر بهاروند
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.