اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا زهرا احمدی پور پنجشنبه در آیین افتتاح شهرداری اسلامشهر آق گل ملایر در جمع مردم اظهار کرد: دولت یازدهم در مسیر اخلاق برای آینده کشور و مردم در تلاش است و به عهدی که با مردم بسته، پایدار است.
وی افزود: امروز ما در آستانه انتخابی هستیم که این انتخاب می تواند آینده امن، باثبات و رو به جلویی را برای ما ترسیم و برای آینده بلند مدت و سال های طولانی، فرصت های زیادی را خلق کند.
دکتر احمدی پور خواستار حضور گسترده مردم در انتخابات 29 اردیبهشت ماه شد و خاطرنشان کرد: همه باید کمک کنیم تا این مسیر اقتدار فراروی دولتمردان تدبیر و امید قرار گیرد و اجازه دهیم دولت که خود را متعهد به همکاری و همراهی با مردم می داند، به عهد خود وفا کند.
وی با اشاره به تصویب تبدیل دو روستای کشور به شهر در سال 95 بیان کرد: دولت تدبیر و امید بنا ندارد دورغ بگوید و به هر عهد و قولی که به مردم می دهد، خلاف عهد کند، بلکه بنایش بر وفاداری است.
معاون رئیس جمهوری گفت: بسیار خوشحالم که تا قبل از اتمام سال 95 مصوبه شهر شدن اسلام آباد ملایر در دولت تدبیر و امید صادر شد و این اقدامی بسیار خوب در راستای همدلی و خوش عهدی دولت با مردم است.
احمدی پور خطاب به مردم این شهر تاکید کرد: هم اکنون که دولت یازدهم زمینه ها را برای شهر شدن اسلامشهر آق گل تسهیل کرده، اهالی این منطقه باید زمینه ها را برای تبدیل شدن به شهر و توسعه و عمران آن مهیا کنند.
وی ادامه داد: مردم با همراهی مسئولان تلاش کنند تا شرایط مناسب برای زندگی و اشتغال جوانان در این شهر مهیا شود و از ویژگی ها و ظرفیت های طبیعی این منطقه برای جذب گردشگر استفاده کنند.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: ظرفیت هایی که به واسطه شهر شدن در این نقطه ایجاد می شود، می تواند با معرفی جاذبه های مختلف و تعامل با استان همدان و استان مرکزی، گردشگران زیادی را به این منطقه هدایت کند.
بر اساس مصوبه هیات وزیران روستای اسلام آباد ملایر از توابع بخش مرکزی این شهرستان در آذرماه امسال در تقسیمات کشوری به عنوان شهر جدید اسلامشهر آق گل مصوب شد که روز پنجشنبه با حضور استاندار همدان، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، نمایندگان مجلس و جمعی کثیری از مسئولان استانی و شهرستانی، شهرداری این شهر آغاز به کار کرد.
اسلامشهر آق گل دارای چهار هزار و 500 تن جمعیت است و بیش از 12 هزار تن از جمعیت روستاهای دهستان ترک شرقی را زیر پوشش دارد.
در این آیین از سوی رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور اعتباری برای مرمت و بازسازی قلعه سلیمان خان بوربور یکی از آثار تاریخی این منطقه اختصاص داده شد.
شهرستان ملایر با تقسیمات جدید کشوری هم اکنون دارای 6 شهر ملایر، ازندریان، زنگنه، سامن، جوکار و اسلامشهر آق گل است.
این شهرستان با دارا بودن جمعیتی بالغ بر 300 هزار نفر در 75 کیلومتری شهر همدان واقع شده است.
7528/6993
خبرنگار: معصومه موسوی**انتشار دهنده:
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.