اخبار مرتبط

کریم حمیدوند روز دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا به آخرین وضعیت روستای ماوا اشاره کرد و گفت: دستور تخلیه روستا صادر شده است اما اهالی به لحاظ حفاظت از دام و احشام همچنان مقاومت می کنند.
وی افزود: چندین بار چشمه های آب واقع در کوه های اطراف این روستا طغیان کرده و سیلابی از سنگ و گل و لای را به سمت روستا سرازیر کرده اند که با اقدامات صورت گرفته اندکی از فشار و شتاب آن کاسته شده است.
حمیدوند بیان کرد: تداوم خروشیدن آب های جاری موجب ریزش تپه های اطراف بر سر خانه ها می شود و احتمال دفن شدن کامل روستا اهالی را تهدید می کند.
فرماندار با بیان اینکه ایجاد دیوار حائل می تواند خطرات احتمالی را کاهش دهد، خاطرنشان کرد: برای این کار نیوجرسی به طول 400 کیلومتر نیاز داریم.
وی از مدیران استانی خواست تا برای در اختیار گذاشتن مصالح و تجهیزات مورد نیاز ایجاد دیوار حائل، اهالی این روستا را یاری دهند.
به گزارش ایرنا، در 24 ساعت گذشته آنچه صدای انفجارهای مهیب و فوران آب از دل کوه های منطقه کلیایی عنوان می شود، موجب وحشت ساکنان این منطقه شده است که در بررسی کارشناسان مشخص شد این حادثه در اثر پر شدن منابع آب چشمه های واقع در این مناطق و ترکیدن آنهاست.
اسدآباد دارای 99 روستاست که از گزند بارش های سیل آسای اخیر در امان نبوده و دچار خسارت های بسیار شدند.
7527/2090
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.