اخبار مرتبط

افشین حولکی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: طبق قانون اصلاح ماده 13 قانون مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی، تخلف از مقررات بهداشتی نظیر رعایت نکردن بهداشت فردی، ابزار و وسایل، بهداشت محل کار و مواد غذایی ممنوع است.
وی اضافه کرد: مقررات بهداشتی مربوط به مراکز تهیه و تولید، نگهداری، توزیع و فروش و حمل و نقل مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی و اماکن عمومی است.
مسئول طرح سلامت نوروزی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان اظهار داشت: رعایت قوانین یاد شده منجر به پلمب واحد و معرفی متخلف به مرجع قضایی می شود.
حولکی بیان کرد: 101 مرکز تهیه و توزیع موادغذایی، 15 واحد از اماکن عمومی و 11 مورد از اماکن و غذاخوری ها بین راهی پلمب شدند.
وی افزود: همچنین متصدیان 166مرکز تهیه و توزیع موادغذایی، 44 واحد از اماکن عمومی و 24 اماکن و غذاخوری بین راهی به مرجع قضایی معرفی شدند.
مسئول طرح سلامت نوروزی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان ادامه داد: همچنین در این مدت 23 تن و591 کیلوگرم مواد غذایی فاسد کشف و از چرخه مصرف خارج شد.
حولکی اضافه کرد: مواد فاسد کشف شده شامل گوشت ضایعاتی، سوسیس و کالباس تاریخ مصرف گذشته، نمک، شیرینی و تنقلات و اقلام مختلف می شود.
وی بیان کرد: بیش از 18 هزار بازدید و سرکشی از مراکز تهیه و توزیع موادغذایی و اماکن عمومی از ابتدای طرح نوروزی تاکنون صورت گرفته است.
طرح سلامت نوروزی از 20 اسفند سال گذشته آغاز شده و تا 20 فروردین امسال ادامه دارد.
7526/2087
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.