اخبار مرتبط

محمود رضا عراقی روز چهارشنبه در آیین بهره برداری از قطار تهران - همدان گفت: اجرای طرح های بزرگ عمرانی همچون سد سازی، پل سازی، ساخت اتوبان و راه آهن آسان نیست در حالی که ساخت آنها اقتصاد یک منطقه را متحول می کند.
وی با بیان اینکه با راه اندازی قطار همدان - تهران امکان تردد در این مسیر آسان و اقتصاد همدان متحول می شود اظهار داشت: همدان با بیش از یک هزار و 800 جاذبه گردشگری نیازمند زیرساخت های حمل و نقل است که با راه اندازی این قطار این امر میسر شد.
عراقی گفت: از سال 1384 راه اندازی قطار همدان - تهران پیگیری شد و امروز پس از 13 سال سوت این قطار به صدا در آمد.
وی ادامه داد: دولت تدبیر و امید از ابتدا در اجرای طرح های عمرانی با همکاری نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی تلاش زیادی در اجرای طرح های عمرانی داشته است.
به گفته معاون امور عمرانی استانداری همدان این قطار با سرعت حداکثر 160 کیلومتر در ساعت مسیر همدان تا تهران را می پیماید و تردد مسافران را آسان می کند.
عراقی با اشاره به اینکه هر چقدر مسافر در این خط بیشتر باشد تعداد تردد قطار اضافه می شود اظهار داشت: رسانه ها در اطلاع رسانی و تبلیغ قطار همدان - تهران تلاش کنند تا با استقبال مردم، حرکت این قطار تداوم داشته باشد.
نخستین قطار مسافربری مسیر تهران - همدان ساعت 10 و 30 دقیقه صبح روز چهارشنبه 22 اسفند ماه وارد همدان شد.
مدیرکل راه آهن غرب کشور صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا سرعت این قطار را 140 کیلومتر در ساعت اعلام و اضافه کرد که در مدت سه ساعت و 20 دقیقه مسافران در این مسیر جابجا می شوند.
به گفته روح الله تقی زاده این قطار هر روز از ساعت 6 صبح از تهران حرکت کرده و ساعت 12ظهر نیز مسافران را به تهران می برد.
وی ادامه داد: پیش بینی ها برای حرکت دومین قطار نیز در این مسیر صورت گرفته است و در صورت استقبال مردم، روزانه یک قطار دیگر در این مسیر تردد می کند.
تقی زاده با اشاره به اینکه بخش خصوصی راه اندازی و بلیت فروشی ناوگان ریلی را بر عهده دارد تاکید کرد: قطار باید در بازه زمانی مشخص حرکت کند تا مسافران از آن استقبال کنند؛ چرا که در صورت استقبال نکردن مسافران، بخش خصوصی متضرر می شود.
مدیرکل راه آهن غرب کشور اظهار داشت: این قطار با داشتن صندلی اتوبوسی، بین 300 تا 320 مسافر را جابجا می کند.
تقی زاده با اشاره به اینکه در روزهای عید نوروز، تعداد مسافران تهران به همدان بیشتر است تاکید کرد: این قطار ویژه نوروز 98 راه اندازی شده است و ساعت حرکت آن پس از تعطیلات عید تغییر می کند.
وی اضافه کرد: قیمت بلیت این قطار تا 24 اسفند جاری 400 هزار ریال و پس از آن 510 هزار ریال تعیین شده است.
تقی زاده ادامه داد: در حال حاضر یک روز در میان قطار همدان - مشهد حرکت دارد و تاکنون استقبال خوبی از آن صورت گرفته است.
به گزارش ایرنا، طرح ساخت ریل قطار همدان - تهران در سفر پرخیر و برکت رهبر معظم انقلاب در سال 83 به همدان مصوب شد که حالا حرکت آن می تواند ارتباط غرب کشور به پایتخت را آسان کند.
2087/9904
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.