اخبار مرتبط

عباس صوفی عصر دوشنبه در گفت و گو با ایرنا با دعوت از مردم برای کاشت درخت در روز درختکاری، تاکید کرد: حفاظت از درختان موجود، اهمیت و ضرورت بیشتری نسبت به کاشت درخت دارد.
وی اظهار داشت: درختان علاوه بر اینکه کیفیت هوا را افزایش داده و آلودگی‌ هوا را کاهش می دهند، تولید اکسیژن کرده و زیستگاه حیات وحش هستند، همچنین کارکردهای زیبایی‌شناختی، دارند.
صوفی با اشاره به روزهای پایانی فصل زمستان و نزدیک شدن به سال نو ادامه داد: بانوان در پایان سال اقدام به رسم قدیمی خانه تکانی می کنند که موجب تولید پسماندهای زیادی می شود.
شهردار همدان با بیان اینکه سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری با انجام اقداماتی درصدد ایجاد فرهنگسازی نسبت به مدیریت اصولی پسماندها است، اضافه کرد: کاهش میزان تولید زباله و کیسه‌های نایلونی و تشویق شهروندان به جداسازی و تفکیک مواد قابل بازیافت از سایر پسماندها به منظور بازیافت و استفاده مجدد از اهداف اجرای این طرح است.
صوفی ادامه داد: پویش بزرگ «یک من، یک درخت» در راستای القای مفهوم با ارزش بودن کاغذ اجرا می شود و مادامی که این درخت زنده و پابرجا است این موضوع در خاطر مخاطب باقی خواهد ماند.
وی اظهار داشت: این درختان در کانکس های بازیافت و پنج چادر در پنج نقطه شهر توزیع می شود و هزینه آن نیز صرف کمک به زنان بدسرپرست و بی‌سرپرست می‌شود.
صوفی اظهار داشت: همچنین به منظور تشویق شهروندان به تفکیک و جداسازی پسماندها و تحویل مواد قابل بازیافت به محل های یاد شده، اقلامی مانند ماهی، سنبل، سبزه و شوینده به شهروندان اهدا می شود.
در ایران، روزهای 15 تا 22 اسفند بعنوان هفته منابع طبیعی نامگذاری شده که نخستین روز این هفته یعنی 15 اسفند روز ‌درختکاری است.
7523/2090
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.