مسعود بنوان روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مسابقات بین المللی دو و میدانی داخل سالن گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در روزهای یکشنبه و دوشنبه 12 و 13 اسفند با حضور تیم‌های ایران، ترکیه، مالزی، هند، عراق، عمان، کویت، سوریه و افغانستان در ورزشگاه آفتاب انقلاب تهران برگزار می شود.
وی اضافه کرد: سپیده صارمی و امیر زمانپور هر 2 از همدان برای حضور در این رقابت ها انتخاب شدند.
بنوان بیان کرد: همچنین محمد مهدی محمدی از مربیان ارزنده همدان در ترکیب کادر فنی تیم کشورمان در این مسابقات حضور خواهد داشت.
وی خاطرنشان کرد: این رقابت ها جنبه ارزیابی کلی برترین ها برای انتخاب ورزشکاران جهت دعوت به اردوی آماده سازی تیم ملی بزرگسالان ایران برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا دارد و شرکت نکردن ورزشکاران در رقابت های بین المللی داخل سالن در ماه جاری به منزله انصراف از حضور ورزشکاران در اردوی تدارکاتی و حتی ترکیب اصلی تیم ملی است.
همدان یکی از قطب های اصلی دو ومیدانی کشور است و هفت هزار دونده هم اکنون در مقاطع سنی مختلف در همدان فعالیت دارند.

** کسب جواز سرخ پوشان همدان در فوتسال نونهالان کشور
مسئول کمیته فوتسال همدان گفت: تیم سرخ پوشان این استان جواز حضور در مسابقات فوتسال نونهالان کشور را کسب کرد.
محمدرضا جابری در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تیم در دیدار نهایی مسابقات فوتسال نونهالان استان همدان با برتری مقابل تختی نهاوند عنوان قهرمانی را کسب کرد و راهی رقابت های کشوری شد.
وی اضافه کرد: در فینال این مسابقات که به میزبانی باشگاه فاتح شهرستان اسدآباد برگزار شد، تیم سرخ پوشان همدان 6 بر 2 تختی نهاوند را شکست داد و قهرمان شد.
جابری بیان کرد: تیم نونهالان سرخ پوشان در مجموعه این مسابقات توانست در شش بازی 46گل به ثمر برساند و 6گل دریافت کند.
وی یادآور شد: همچنین ماهان رجبی با 14و ابوالفضل نیر پناه با 12 گل هر 2 از تیم سرخ پوشان بهترین گلزنان این دوره از مسابقات معرفی شدند.
مسئول کمیته فوتسال همدان افزود: سرپرستی این تیم برعهده احمدرسولی است و عادل نظری، قاسم کورشی، سهیل ناصری و عادل وحدت امیر اعضای کادر فنی سرخ پوشان را تشکیل می دهند.
وی اضافه کرد: امیراعتمادی، رضاحسن لو، علیرضا زائری، علی سپهری، ابوالفضل نیرپنا، حسن مرادی، ماهان رجبی، حسین ترکمان، امیررضا بیگدلی، امیرحسین امزاجردی، سهیل خدمتی، مهدی سعیدی، امیرمحمد مرجانیان، امیرحسین زارعی، محمدغلامی و عرفان زارعی ترکیب این تیم را در این دوره از مسابقات تشکیل دادند.
در رقابت های فوتسال قهرمانی نونهالان همدان 15 تیم حضور داشتند.

** دعوت از بانوی داوری همدانی به کلاس فدراسیون جهانی فوتبال
دبیر هیات فوتبال همدان گفت: بانوی داوری همدان به کلاس فدراسیون جهانی فوتبال فیفا دعوت شد.
مهدی بوجاریان در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این دوره حرفه ای در رشته فوتسال از سه شنبه چهاردهم اسفندماه جاری به مدت 5 روز به میزبانی تهران برگزار می شود.
وی خاطرنشان کرد: لیلا مرادی شهباز داور مطرح استان همدان از سوی فدراسیون فوتبال به این دوره حرفه ای داوری دعوت شده است.
بوجاریان بیان کرد: همچنین بهاره سیفی نهاوندی کمک داور مطرح فوتبال استان همدان نیز هم اکنون در مسابقات زیر 16 سال دختران آسیا قضاوت دارد.
وی اضافه کرد: این داور تاکنون در امر قضاوت دیدار دو تیم ملی فوتبال نوجوانان بانوان بنگلادش و فیلیپین از مرحله دوم گروه بی و نیز دیدار چین و فیلیپین حضور داشته است.
استان همدان در زمینه داوری پیشرفت خوبی در چند سال گذشته داشته و هم اکنون چندین داور در لیگ های برتر مردان و زنان کشور دارد.
همدان یکی از استان های فعال در برگزاری دوره های داوری فوتسال و فوتبال کشور است و هم اینک یکصد داور و کمک داور همدانی در رده های مختلف لیگ فوتبال کشور قضاوت دارند.
/7520/2090
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.