رضا عبدالهی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: وضعیت هوای شهرستان همدان در 11 ماهه سال جاری 22 روز ناسالم برای گروه های حساس و 2 روز ناسالم برای تمامی گروه ها بوده است.
وی اضافه کرد: همچنین شهرستان ملایر با 14 روز وضعیت هشدار، اسدآباد 11 روز، نهاوند 9 روز و کبودراهنگ چهار روز در رتبه های بعدی آلودگی هوا قرار گرفتند.
سرپرست معاونت نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست همدان اظهار داشت: همچنین وضعیت کیفی هوا از نظر پاکی و سلامت نسبت به سال گذشته بهتر شده است.
عبدالهی ادامه داد: کیفیت هوای استان همدان از منظر پاکی نسبت به 11 ماهه سال گذشته 6 روز افزایش داشته همچنین وضعیت ناسالم برای گروه های حساس 29 روز و ناسالم برای تمامی گروه ها 2 روز کاهش داشته است.
وی گفت: پدیده «اینورژن» و وارونگی دما با ورود به فصل سرما در همدان رخ می دهد و با توجه به افزایش شمار خودروها در فصل های سرد سال احتمال آلودگی هوا از نظر گرد و غبار و گازهای موجود در هوا افزایش می یابد.
سرپرست معاونت نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست همدان افزود: منشا گرد و غبار و گازهای موجود در هوا خارج از مرزهای این استان است.
عبدالهی افزود: با این وجود این اداره کل در حال شناسایی کانون های گرد و غبار در درون استان بوده و طرح های پژوهشی در مرحله نهایی است.
به گزارش ایرنا؛ شاخص کیفیت هوای سالم برای گروه های حساس 100 میکروگرم بر متر مکعب و برای عموم مردم بیش از 150میکروگرم بر متر مکعب است.
7526/2087
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.